VELİLERDEN BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NE TAM DESTEK

Burdur Bahçeşehir  Koleji Okul Aile Birliği geçtiğimiz günlerde veli toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda veliler çok memnun olduklarını, Böyle gerçekleştirmesi çok zor bir yatırımın Burdur için Burdur için bir şans olduğunu belirttiler. Toplantının sonunda 500 velisiyle  Burdur Bahçeşehir Koleji ‘nin arkasında olduklarını ifade ettiler.

Kamuoyunda Burdur Bahçeşehir Koleji hakkında yanlış bilgi kirliliği nedeniyle spekülasyonların meydana gelmesi üzerine Okul Aile Birliği, Burdur Bahçeşehir Koleji Kurucusu Hurşit Çetin ile birlikte basın açıklamasında bulundu.

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu, Bahçeşehir Koleji hakkında görüşlerini kamuoyuna paylaştı.

ozlem-d

“VELİ OLARAK ÇOK MEMNUNUZ”

Burdur Bahçeşehir Koleji Okul Aile Birliği Başkanı  ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Özlem Dolunay,  “Okulumuzun genel yapısından çok memnununuz. Öğretmenlerimizin verdiği öğretimden, öğrencilerimizin başarılarından dolayı çok mutluyuz.  Beş buçuk ay gibi kısa sürede eğitimde ve öğretimde gösterilen başarılar, aldığımız dereceler ortada. Velilerimiz elde edilen başarılardan gayet memnunlar. Biz burada bir aileyiz.  Birlik ve beraberlik içinde aşamayacağız hiçbir engel yok. Ben diğer arkadaşlarımla birlikte elimizden geldiği kadar bunun çabası içerisindeyiz.  Yeni kayıtları bekliyoruz. Velilerin ön yargıda bulunmadan önce öğrenmek istedikleri ne varsa buyursunlar gelsinler okulumuzu gezsinler.  Öğretmenlerimizi dinlesinler. İnanıyorum ki ondan sonraki süreçte onlarda kayıt yaptırmak isteyecekler. İnşallah yeni velilerimizle birlikte yeni eğitim öğretim yılında onları da aramızda görmek istiyoruz’’ dedi.

hasan-b

“TÜRKİYE STANDARTLARI ÜZERİNDE”

Okul Aile Birliği  üyesi ve MAKÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Babacan, “Çok kısa sürede faaliyete geçen okulumuz sosyal ve sportif yönden çok iyi başarılar gösterdi. Eğitim alanında da bu başarılarını sürdürdü. YGS ve TEOG sınavlarında başarılı sonuçlar elde etti.  Bu başarılar küçümsenecek durumda değil. Çünkü Bahçeşehir Kolejimiz açıldığında seçme öğrencilerden oluşmadı.  Her seviyeden rastgele öğrenciler geldi. Bunda öğrencilerin yetenekleri olduğu gibi okulun öğretmenlerinin de çok büyük katkısı var.  Burası Burdur için yapılmış gerçekten çok önemli bir tesis. Fiziki ve eğitim kadrosunun en uygun sağlandığı bir kurum. Aynı olanakları ilimizde başka yerde olmayan bir kurum. Diğer velilerimizin bu konuyu incelemelerini öneririm. Tabi herkesin ekonomik şartlarına bağlı. Burdur şartlarında, Türkiye standartlarının üzerinde bir eğitim kurumuna çocuklarını göndermiş olacaklar.’’ Dedi.

ulku-b

“GÖNÜL RAHATLIYLA KAYIT YAPTIRABİLİRLER”

Okul Aile Birliği  üyesi  ve MAKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ülkü Bayhan, “Burdur’un için Bahçeşehir Kolejimiz güzel bir hizmet. Başarılı geçen bir beş buçuk ayın sonunda veli olarak da okul aile birliğinde görevli bir üye olarak da okulumuzun genel tablosundan çok memnunum. Başarılı bir şekilde okulun eğitim ve öğretime devam ettiğini görüyoruz. Herkesin de görmesini istiyoruz. Hepimiz çocuklarımız için varız.  Bu yüzden onların geleceğini düşünerek velilerin Burdur Bahçeşehir Koleji’ne  gönül rahatlığıyla kayıt yaptırmalarını öneriyorum’’ dedi.

kenan-n

“ÇOCUKLARIMIZ ÇOK SOSYALLER”

Okul Aile Birliği  üyesi ve İngilizce öğretmeni Kenan Nursam Nurlu, “Biz gerçekten okulun eğitim ve öğretimindeki başarılı çalışmalarının dışında sosyal yönünün çok yüksek olmasından ve çocuklarımızın sosyal anlamda çok başarılı olmalarından dolayı mutluyuz. Çocuklarımız eve yorgun, argın ama mutlu geliyorlar. Çünkü sosyaller. Her eve geldiklerinde yeni bir şey öğrenmiş olarak geliyorlar. Bu çok önemli bir şey. Ben çocuğumun eğitim ve öğretim hayatını Bahçeşehir Koleji öncesi ve sonrası olarak değerlendiriyorum. Sonrasında çocuğumdaki gelişmeleri çok rahat gözlemliyorum. Geçtiğimiz günlerde velilerle  Okul Aile Birliği toplantısı yapıldı. Toplantıda gördüğümüz karar tüm veliler olarak Bahçeşehir Koleji yönetiminin arkasındayız. Biz öğretmenlerimizin yanındayız. Onlardan çok şey bekliyor ve Burdurlu’dan da bu okula destek olmalarını rica ediyoruz. Gerçekten Burdur için çok önemli bir eğitim kurumu’’ dedi.

canan-o

“4 ÇOCUĞUMDA EĞİTİM GÖRECEK”

Okul Aile Birliği  üyesi ve İş Kadını  Canan Oktay, “İki çocuğumla Bahçeşehir  Kolejine kayıt yaptırmıştım. Bu yıl iki yıl üst üste olmak üzere diğer 2 çocuğumu da kayıt yaptırdım. Şimdi 4 çocuğumda Burdur Bahçeşehir Okulları’nda yeni yılda eğitim ve öğretimlerine devam edecekler” dedi.

“EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE BİR AKSAMA YOK”

Kurucu Hurşit Çetin ise geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri toplantının ardından çıkan sonuçtan dolayı Okulları Okul Aile Birliği Yönetimine ve tüm velilere teşekkür ettiğini belirterek, “Kamuoyuna bilgi kirliliğine bağlı spekülasyonlar ortaya çıktı. Kamuoyuna yansımış bu tür konuların bir çoğu yanlış bilgi. Bahçeşehir Kolejimizin eğitim ve öğretimine yansıyan, aksatacak her hangi bir olumsuz durum söz konusu değil.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir