Burdur Emniyet Müdürlüğü-Uyuşturucu Madde

Uyuşturucu Madde Operasyonu

Burdur Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği görevlilerince; İlimiz merkez ve ilçelerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele kapsamında, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan şahısların deşifresine yönelik sürdürülen üç aylık dönemdeki çalışmalar neticesinde; H.A.Y (31) isimli şahsın Çevre il ve ilçelerden almış olduğu uyuşturucu maddeleri ilimiz merkezinde satış yaptığı tespit edilmiş, Burdur Başsavcılığının talimatları ile şahıslara yönelik 24.09.2014 günü operasyon yapılmış, H.A.Y (31), A.B.A. (38) ve M.K.(25) isimli şahıslardan 4,6 gr eroin maddesi, 5,20 gr esrar maddesi, uyuşturucu içiminde kullanılan 2 adet aparat ile birlikte yakalanarak göz altına alındılar.
 
Şahıslardan H.A.Y (31) isimli şahıs 24.09.2014 günü çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklanmıştır. Olayla bağlantısı olduğu tespit edilen ve ilimiz merkezinde uyuşturucu madde ticareti yapan F.İ (26) isimli şahıs satışa hazır 24 paket halinde daralı 4,79 gr eroin maddesi, naylon poşet içerisinde daralı 10,26 gr eroin maddesi ve 2 adet uyuşturucu nitelikte hap ile birlikte yakalanmış, 25.09.2014 günü çıkarılmış olduğu adli mercilerce tutuklandı.
 
Burdur Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; ”Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görev alanına giren suçlarla ilgili mücadelemiz aralıksız devam etmektedir” denildi.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *