Tatbikat gerçeğini aratmadı

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında program düzenlendi.

Programa Vali Hasan Kürklü, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda, hafta kapsamında şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve Yılın Şoförü seçilen taksi şoförü Sebahat Sezer’e Vali Kürklü’den tarafından hediyeleri takdim edildi.

Daha sonra trafik kazası tatbikatı çerçevesinde seneryo gereği Gazi Caddesinde kaza yapan ve otomobilde sıkışan sürücü Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ile 112 Acil Servis ekiplerince kurtarıldı.

Ayrıca tatbikat çerçevesinde otomobilden dışarıya savrulan bir kişi de sağlık ekiplerince ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı ve sonrasında yangın çıkan otomobil, itfaiye tarafından söndürüldü.

Gerçeği aratmayan tatbikat sonras Vali Kürklü, İl Emniyet Müdürülüğü Trafik Şube Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Ekipleri ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü ekiplerinin Cumhuriyet Meydanına kurdukları ekipman ve bilgilendirme standlarını ziyaret etti. Sayın Valimiz İl Acil Afet Müdürlüğü, tam donanımlı afet aracı hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Şoförlerin ve sürücülerin trafik kurallarına uyması konusunda ricada bulunan Sayın Valimiz , giden canların bir daha geri gelmediğini hatırlatarak, hayatın yaşamaya değer olduğunu belirtti.

Hafta kapsamında Burdur’da 15 Mayıs’a kadar çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir