Rengarenk Bucak göz dolduruyor

Bucak Belediyesi, havaların da ısınmasıyla birlikte, yazlık çiçek dikim çalışmalarına hız verdi. Şehrin dört bir tarafına dikilen yazlık çiçeklerle, bulvar, cadde, park ve mesire alanları daha renkli bir görünüm kazanıyor.

Bucak Belediyesi’nin kış aylarında diktiği kışlık hercai menekşeler, süs lahanaları, lale, nergiz, gibi çiçekler, yerini yazlık begonya, kadife gibi sıcaklara dayanıklı çiçeklere bıraktı.

Bucak sokaklarının her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görünüme kavuşması için çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, “Her yıl olduğu gibi bu yaz da Bucak sokakları renkli bir görünüme kavuşacak. Bucaklılara görsel şölen yaşatacağız” dedi.

Başkan Mutlu, “Bucak’ımızı yeşillendirmek ve renklendirmek için çalışıyoruz. Çiçek dikim çalışmalarımızı Mayıs ayı sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yürütülen çevre düzenleme çalışmaları kapsamında kent genelinde park, bahçe ve orta refüjlerde başlatılan ot biçme çalışmalarımız da bir taraftan devam ediyor. İçinde yeşillikler Olan Bir Bucak Değil, Yeşillikler İçinde Bir Bucak’ için çalışıyoruz. “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir