ralli yariscilari-burdur golu

Rallicilerden Burdur Gölü’ne Destek

Burdur‘un Kemer İlçesi’nde 7 Eylül 2014 Pazar günü Akpınar yarış pistinde yarışacak ralli sürücülerinden Burdur Gölü’ne destek geldi.

 

Türkiye Otomobil Federasyonu Başkanı Metin Çeker ve 4 Ralli sürücü Burdur Gölü’ne gelerek Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile birlikte Burdur Gölü’ne sembolik olarak bir litre su döktüler.
 
”KAMUOYUNU AYDINLATMAK İÇİN BURADAYIZ”
 
Türkiye Otomobil Federasyonu Başkanı Metin Çeker; ”Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağı Burdur’un Kemer İlçesi’nde yapılacak. Bu yarışlardan önce Burdur Gölü’ne ihtimam gösterilmesi konusunda demek ki bir eksiklikler var ki onlar tamamlansın diye kamuoyunun dikkatini çekmek için buradayız.Hayırlı olur inşallah. Biz suyu döküp vazifemizi yaptık” dedi.
 
”MİRAS DEĞİL EMANET”
 
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; ”Antalya Spor Kulübümüzün katkılarıyla Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun ulusal yarışlarının bir ayağı da Kemer’de yapılacak.Yarın yapılacak yarış için bugün buradalar. Bizleri kırmadılar.Sosyal sorumluluğu olan bir federasyon belli ki bizi kırmadan geldiler. Biz her fırsatta söylediğimiz kuruyan Burdur Gölü’ne ulusal ve uluslararası farkındalığı yaratma adına onlar da birer litre sembolik suyla bizler için katkı koydular.Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Sözlerine Başkan Ercengiz; ”Bizim için Burdur Gölü emanet, miras değil, onu korumak zorundayız” diyerek devam etti.Yarın güzel bir yarış olacağını inandığını ifade eden Başkan Ercengiz yarışı keyifle izleyeceklerini belirtti.
 
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Türkiye Otomobil Federasyonu Başkanı Metin Çeker ve 4 Ralli sürücüsü Burdur Gölü’nde hatıra fotoğrafı çekildiler.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *