Milletvekili Özçelik’ten modern müze müjdesi

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur’a yeni müze kurulacağını belirterek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı yazılı açıklamada ” İlimize yeni müze yapılması için çalışmalarımız sona geldi. Merkez Kışla Mahallesinde bulunan arazide 14.039,00 m2 yüzölçümlü arazinin Kültür Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’ne Müze Binası yapılmak üzere tahsisi yapıldı.” dedi.

Milletvekili Özçelik, Burdur’a yapılacak 700 bin TL tutarındaki müze projesinin 2016 yılı yatırım programına alındığını ifade ederek, çalışmalar 2016 yılında başlayacağını ve bir yıl içinde tamamlanarak 2018 yılında açılacağını bildirdi.

Burdur Müzesi’nde bulunan 62.000 (altmışikiBin) eserin turizme kazandırmak için yeni bir müzeye ihtiyaç olduğunu belirterek, ” Aylardır süren girişimlerimiz ve çalışmalarımız sonucunda Burdur’umuza modern bir müze kazandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Özçelik açıklamasının devamında “Kültür ve Turizm Bakanlığımızla bizzat yapmış olduğumuz görüşmeler sonucu Burdur yeni Müze yapım projesi de 2016 yatırım programında onaylandı. 2016 yatırım programına alınmasında desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal’a, Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’a, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürümüz Abdullah Kocapınar’a teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir