Mesele Burdur olunca gerisi teferruattır

Burdur Merkez’de uzun süredir beklenen TOKİ girişimleri Ankara’daki toplantıyla başladı.

Toki Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın Makamında yapılan toplantıya,Toki Başkan Yardımcısı Hemşehrimiz Mehmet Özçelik,Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, Belediye Meclis Üyesi Birkan İş, İmar Müdürü Mustafa Bozkurt katıldı.

Toplantıda, Burdur’da ki Toki İçin değerlendirilecek Arsalar Üzerinde Müzakerelerde Bulunuldu. Özellikle Bakanlar Kurulu Kararı İle Afet Riskli Kentsel Dönüşüm Alanı İlan Edilen Deprem Evlerindeki Boş Arsaların Bir Kısmı Hazineye bir kısmı Belediyeye ait olan yerler Üzerine Geçen Haftalarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Toki’ye Devri Gerçekleşmişti.

TOKİ Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu’ da Daha önceki bilgileri doğrultusunda hazırlanacak protokol ile Arsalar üzerinde Görüşmeler Teyit Edildi. Toki’nin Yeni Dönemde Çok Katlı Olmayan Yatay Mimarisi İle Yerel Mimariye Özgü Konutlar Değerlendirildi. İlk Önce Süratle Depremevlerindeki Başlanacak Alanlar hemen Belirlendikten Sonra Deprem Evlerindeki 320 Adet Daire Sahiplerininde, Bu Konutlarla Beraber Daire Sahibi Olmaları Temin Edilmiş Olacak.

Burdur için en Kısa Sürede TOKİ Konutlarını Burdur’a kazandırılacak. Ayrıca Dar Gelirli,Emekli,Dul Ve Yetimler için sosyal konutlar( 2+ 1 )Yapılacak Hazine Arazileri Üzerinde de Mutabakata varıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir