Genç Mimarlar Burdurluların hizmetinde

Genç mimarlar Süleyman ÖZ ve Mehmet YILDIRIM bürolarını Antalya’nın Kepez ilçesinde açtılar.İki mimarın ortaklaşa açtığı bürolarında mimari proje çizimi, 3D görselleştirme, inşaat ve mimarı danışmanlık faaliyetlerinde bulunacaklar.

Genç mimarlar özellikle Antalya’da yaşayan Burdurlular ve Burdur’da yaşayan hemşehrilerimizi hizmet etmek için faaliyete başladıklarını ifade ettiler.

Mimar Süleyman ÖZ 12 Ağustos 1990 tarihinde Burdur’da doğdu, İlköğretimini Burdur Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra Lise eğitimini 2004-2007 yılları arasında Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesini kazandı ve 2014 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Antalya’ya yerleşip Sarılar Alçı Dekorasyon Ltd. Şti. nde 2014 Eylül 2015 Temmuz tarihleri arasında şantiye şefliği yaptı. Bu sırada eğitiminde devam edip Akdeniz Üniversitesi Akdeniz Uygarlıkları Yakın Çağ Tarihinde yüksek lisansa başladı. Mimari görselleştirme ve tasarım konusunda yetenekli olup Antalya’da SGH mimarlıkta bir süre çalıştıktan sonra mimar Mehmet Yıldırım ile birlikte 2016 yılında MS-ART mimarlığı kurdu.

Mimar Mehmet YILDIRIM 14 Eylül 1988 tarihinde Antalya’da doğdu. İlköğretimini Başöğretmen Atatürk İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra Lise eğitimini 2002-2005 yılları arasında Gebizli Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakultesinden 2015 yılında mezun oldu. Üniversite hayatı boyunca sektör içi ve dışı bir sürü faaliyette bulundu. Birkaç mimarlık ofisinde part-time çalıştı. 2013-2015 yılları arasında İzmir’de Ulema Mimarlıkta çalıştı. Burada konut, fabrika ve çiftlik projeleri çizimlerinde ve şantiyelerinde görev aldı. 2016 yılında Antalya’ya yerleşip üniversite arkadaşı mimar Süleyman Öz ile birlikte 2016 yılında MS-ART mimarlığı kurdu.

Mimar Süleyman ÖZ:”Gelişen teknoloji ve insanların ihtiyaçlarının artması mimarlık sektörünü de yakından etkiledi. Her alanda olduğu gibi mimari alanda da insanların beklentisi gitgide arttı. Bu sebeplerden dolayı mimari kaygıların yerini , kullanıcıyı memnun etme çabası aldı. Tabi ki kullanıcının istekler,fonksiyonlar önemli ancak biz, mimarlar yapı yaparken kenti , kentliyi düşünmek zorundayız. Bir tasarım yaparken öncelikle daha büyük ölçeklerden projeye bakıp, aldığımız bu verilere göre ilerlemeliyiz. Biz MS-ART mimarlık olarak , bu kaygılarımızı kullanıcıya aktarmak için büyük çaba içerisindeyiz. İnsanlar ‘’ başımızı sokacak bir evim olsun ‘’ fikrinden kurtulup, ‘’ çok güzel bir evde oturmalıyım.’’ kaygısına ulaştı. Fakat biz ‘’ daha güzel bir çevre, daha güzel bir kent ‘’ hayal ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir