ali-unal-dsp-642x320

DSP İl Başkanı Ünal: ”Hükümet kadar CHP de sorumludur”

Demokratik Sol Parti Burdur İl Başkanı Ali Ünal yazılı olarak basın açıklamasında bulundu. Terör olayları ile ilgili açıklamada bulunan Ünal, Ak Parti Hükümetini ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni sorumlu tuttu.

İŞTE DSP İL BAŞKANI ÜNAL’IN AÇIKLAMASI

‘Bu tablodan Hükümet kadar CHP de sorumludur’

“Dağlıca’da 16 askerimizi, Iğdır’da 10 polisimizi şehit eden PKK terörü, ‘açılım’ politikaları adı altında yürütülen çalışmaların sonucunda yeniden azgınlaşmıştır. Bu politikaların ülkeyi kaosa sürüklediğini ve artık bir anlamının kalmadığını Türk kamuoyu görmektedir. Silahlı kuvvetlerimize yapılan her saldırıda şehit düşen asker ve polislerimiz, bu yanlış politikaların yüzünden teröre kurban edilmişlerdir.

Açılım politikalarının yanlışlığı kadar bu politikalar üzerinden siyaset yürüten ana muhalefet partisi CHP’de en az iktidar partisi kadar bugünkü tablodan sorumludur. ‘Açılımı destekliyoruz’ diyen CHP’nin genel başkanının terör örgütünü adeta ‘heyecanlandıran’ açıklamaları ve bazı CHP’li milletvekillerinin terör örgütü ile paralel yöndeki ifadeleri unutulmayacaktır.

Bugünden itibaren geçmişte yaşanan bu yanlış politikaların uygulayıcıları ve destekleyicilerinin derhal, ‘Tek devlet, tek millet, tek bayrak’ ülküsü ile hareket etmeleri gerekmektedir. Bütün siyasi partilerin bu ülkü etrafında toparlanmaları, terörün içteki ve dıştaki destekleyicilerine yasal ve hukuki önlemlerle birlikte en şiddetli silahlı mücadelenin verilmesi, sonuca gidilecek en önemli ve biricik yoldur.

Bu vesile ile bir kez daha aziz milletimize ve şehitlerimizin yakınlarına başsağlığı, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *