burtrak-inceleme-642x320

BURTRAK Burdur’a kazandırılacak

Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, uzun yıllardır atıl durumda bekleyen BURTRAK alanının Açık Cezaevi yapılması için çalışma yapılacağını belirtti.

Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar Burdur’a geldi. Uçar ilk olarak Burdur Valisi Hasan Kürklü’yü makamında ziyaret etti. Uçar’a ziyaretinde Ak parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan ve Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Ali Nevzat Açıkgöz, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya ile AK Parti İl Başkanı Süleyman Faki eşlik etti.
Bakan Yardımcısı Uçar Vali Kürklü’yü ziyaretinden sonra BURTRAK alanına giderek beraberindekilerle birlikte incelemede bulundu.

Uçar burada yaptığı açıklamada uzun yıllardır atıl durumda bekleyen araziyi Burdur’a kazandırmayı amaçladıklarını bildirdi. Uçar “Burdur Traktör Fabrikası kapandıktan sonra burası atıl halde kalmış. Daha sonra da Orman alanı olarak tescil edilmiş. Bu haliyle üzerinde tesisler varken neler yapılabilir. Buranın Burdur’a kazandırılması gerekiyor” dedi.

Uçar “Burada Açık Cezaevi yapılması için Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğümüz bir çalışma yapacak. Orman Bakanlığımızla bir görüşme yaparak burasının devrinin hangi yolla olacağı konusunda da bir görüşme yapacağız. Yerinde görmüş olduk. İnşallah burayı Burdur’a kazandırmış oluruz” şeklinde konuştu.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *