Burdur’da 25 Özel Tertip Asker Yemin Etti

Burdur 58. Piyade Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlasında Özel Tertip askerler yemin etti.

Özel Tertip olarak adlandırılan ve bir günlük temsili olarak askerlik yapacak olan Engelli askerlerin yemin törenine Burdur Valisi Hasan Kürklü, Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, kamu kurum müdürleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve asker aileleri katıldı.

Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası Özel Tertip Piyade Er Mustafa Uçkan, yaş kütüğüne plaket çaktı ve Özel Tertip Askerler askerlik yemini etti. Törenin devamında Vali Kürklü, Belediye Başkanı Ercengiz ve Baro Başkanı Gedik tarafından eğitimde başarılı olan askerlere Başarı Belgesi verildi.

Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz, törende yaptığı konuşmada, askerliğin Türk milletinin özünde, ruhunda olan, ona dünya üzerinde yegane ordu-millet olma onurunu bahşeden bir haslet olduğunu söyledi. Kutsal askerlik görevini yerine getiren her bireyin bunun haklı gurur ve onurunu ömür boyu taşıdığını anlatan Karagöz, şöyle konuştu. “Güçlü bir toplum, her vatandaşa ilgi gösterilerek, sorunların çözümüne yardımcı olunarak ve isteklerin imkanlar ölçüsünde karşılanmasıyla yaratılabilir. Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri daima milletin yanında ve onlarla iç içe olmuştur. Bu maksatla engelli vatandaşlarımızın kısa süreli de olsa kışla ortamını yaşamasına ve temsili askerlik görevini yerine getirmesine imkan sağlanmıştır. Biz de onların bu heyecan ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir