Burdur’da 2. Marka Cadde için start verildi

Burdur Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri geçtiğimiz yaz gerçekleştirdiği başarılı çalışmaların ardından İstasyon Caddesi’ni marka cadde yapma yolunda önemli adımlar atmıştı. Çalışmaların neticesinde İstasyon Caddesi trafiğe kapatıldıktan sonra cazibe merkezi merkezi haline gelmiş ve bir çok işyerinin faaliyete geçmesine olanak tanımış, vatandaşın sosyal anlamda yürüyüş yaptığı, vakit geçirdiği bir merkez haline gelmişti.

Yaklaşık 7 ay önce Kalekapı Caddesi esnaflarıyla kahvaltıda bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ”Halkımızdan gelen taleplere kulak vererek çalışma yapıyoruz. Önemli olan şehrin ekonomisini canlandırabilmek, şehrin geleceğine ışık tutacak adımları şimdiden atabilmek. Şehrimize olan inancımızı tekrar kazanmalıyız. Burdur Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalar, şehrimize gelen ve özellikle öğrenciler tarafından beğeni ile karşılanıyor. Kale Kapı Caddesi bizim için önemli bir cadde. Kale Kapı Caddesini peyzaj çalışmasını yaptıktan sonra yukarı pazarla entegrasyonunu sağlayarak ticaretin hareketlendiği bir bölge yapacağız. Burdur’a ikinci bir marka cadde oluşturacağız” demişti.

Başkan Ercengiz’in bu demecinin ardından yaklaşık 7 ay sonra ilk adım atıldı. Burdur Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipler Kalekapı Caddesi’nde 2. marka caddeyi oluşturmak üzere çalışmalara başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir