siirt-saldiri-642x320

Burdur’a Şehit Ateşi Düştü

Siirt’in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında, PKK’lı teröristler karayoluna tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatıldı, patlamada 2’si üst rütbeli 6’sı er olmak üzere 8 asker şehit oldu.

sehit hakan akturkŞehit askerlerden bir tanesinin Burdur ilimizin Merkez İlçesi’nden Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk olduğu olduğu öğrenildi. Jandarma Uzman Çavuş Hakan Aktürk’in 37 yaşında olduğu öğrenilirken, şehidimizin baba ocağı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki evine acı haber ulaşarak ateş düştü.

GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay patlamayla ilgili bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama;
“19 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.10 sularında Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen unsurlarımıza Bölücü Terör örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcı patlatılmıştır.

genel kurmay

Patlama sonucunda Kahraman sekiz personelimiz şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

sehit-hakan-akturk-361x500

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *