Bucak Fatih Gençlik Parkı Açıldı

Bucak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan Fatih Gençlik Parkı törenle açıldı. Açılış törenine Burdur Valisi Hasan Kürklü, Bucak Kaymakamı İsmail Bayata, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu başta olmak üzere resmi daire amir ve müdürleri yanı sıra sivil toplum örgütleri dernek ve oda başkanları, vatandaşlar ve davetliler katıldı.

Törende, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, hedeflerinin yirmi mahallede yirmi büyük park açmak olduğunu bunlardan üçünü gerçekleştirdiklerini söyledi. Ramazan ayı içerisinde Sanayi Mahallesinde yapılan yeni modern parkın açılışını yapacaklarını belirten Mutlu, “Fatih Gençlik Parkı çocuklarımızın çok büyük beğenisini kazandı. Misyonda parkımızın isminin Fatih Gençlik Parkı olmasına rağmen çocuklarımız ve gençlerimiz bu parkımıza içinde barındırdığı oyun gruplarının türü nedeniyle survivor parkı diye adlandırıyor. Bu parkımızda tenis kortu, basketbol sahası, 5 ile 15 yaş arası çocuklarımızın oyun sahaları, süs havuzları ve kafeterya bulunuyor” dedi.

Burdur Valisi Hasan Kürklü ise “İnsanı yaşat ki devletimiz yaşasın diyen bir kültür anlayışımız var. İnsana yapılan yatırım en güzel yatırımlardan birisidir. Özellikle çocuklarımızın geleceği açısından bu tür yatırımların büyük önemi var” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Burdur Valisi Hasan Kürklü ve protokolün katılımı ile Fatih Gençlik Parkının açılışı yapıldı. Açılış sonrası Burdur Valisi Hasan Kürklü ve beraberindeki protokol parkı gezdi, çocuklar ile sohbet edip, çocuklar ve Bucak Kaymakamı İsmail Bayata ile basketbol ve tenis oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir