Başkan Ercengiz esti gürledi

Burdur Belediyesi Engelliler Atölyesi tarafından hazırlanan 7. Dönem sergisi açıldı.

Engelli vatandaşlara mesleki eğitim verilmek üzere kurulan Burdur Belediyesi Engelliler Atölyesi’nde 1 yıl boyunca yapılan iş elbiseleri, önlükler, örtüler ve logolar görücüye çıktı.

Engelliler Atölyesinde düzenlenen serginin açılışına Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say, Serdar Başgül ve Hasan Duygulu ile vatandaşlar katıldı.

“ENGELLİLERİMİZİ DÜŞÜNEN ÇALIŞMALAR SERGİLİYORUZ”

Engelli vatandaşlarımızı göz önünde bulundurarak çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Ercengiz, “Gerek kaldırım çalışmalar olsun gerekse diğer çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımızı düşünen bir çalışma sergiliyoruz. Bugün burada açılışını yaptığımız sergi, engelli vatandaşlarımızın emekleri çok büyük. Çünkü bu kursa bile gelebilmek için emek sarf ediyorlar. Burada yapılan iş çok erdemli bir iş. Burada yapılan eserler kadar engelli vatandaşlarımızı da sosyal hayata kazandırmak bizim için çok önemli. Bu kursların ve sergilerin devamı diliyorum” dedi.

“HER ŞEY YEREL YÖNETİME BIRAKILIYOR”

Engelliler Atölyesinin desteklenmesi gereken bir kurum olduğunu ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da sahip çıkmasının gerektiğini belirten Başkan Ercengiz Burdur Belediyesi olarak bazı projelerde yalnız bırakıldıklarını ifade etti. Başkan Ercengiz, ”Burdur’da her şey yerel yönetime yani belediye bırakılıyor. Her şeye yetişmemiz mümkün değil. Sadece maddi kaynak olarak değil, kurumsal anlamda da bir takım yapılanmaların olması gerektiğine ben gönülden inanıyorum. Bunu da birlikte başaracağız. Bütün kurum ve kuruluşların da elini taşın altına koyması gerektiğini inanıyorum” dedi.

HABER: ÖZGÜR DOĞAN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir