AK Parti’yi korkutan logo!

Yüksek Seçim Kurulu, 30 Mart mahalli seçimlerine katılacak siyasi partilerin oy pusulalarındaki yerlerini belirledi. Seçime logo değişikliği yaparak giren AL Parti, sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

AK Partililer, twitter üzerinden yeni bir çalışma başlattı. Seçmenden AK Parti’nin logosuna oldukça benzeyen AL Parti konusunda dikkatli olunması istendi.

3. SIRADA YER ALIYOR

Özellikle yaşlı seçmenlerin renk ve logo benzerliği nedeniyle AK Parti ile AL Parti’yi karıştırabileceği belirtiliyor. Kurayla belirlenen sıralamaya göre AL Parti 3’üncü sırada AK Parti ise 10’uncu sırada yer alıyor.

LOGO VE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAPTI

Kısaltılışı AL Parti olan Altarnatif Parti, 2008 yılında kuruldu. Genel başkanlığını ise Mustafa Reşit Burkan yapıyor. Partinin resmi sitesinde, AK Parti’nin ampülünün ülkeyi artık aydınlatamadığını ileri süren Burkan, bu yüzden partinin logosunu güneş olarak belirlediklerini söylerken, altındaki burma bileziğin ise zenginliğin ve bereketin simgesi olduğunu belirtiyor.

TWITTER’DA AL PARTİ YORUMLARI

Her yolu deneyen muhalefet, AK Partinin logosuna benzer AL Parti adında bir parti kurarak seçime giriyor 🙂

“AL PARTİ”nin bu haliyle seçime girmesine izin veren YSK 30 Mart akşamı “seçimi AL PARTİ kazanmıştır” açıklaması da yapar olur mu olur….

İşte size Al Parti… bu kadar da olmaz… İçişleri Bakanlığı görmedi mi bu başvuruyu?

türk siyasi tarihinin ilk fake partisi AL Parti oldu sanırım. hedef kitle: okuma bilmeyenler ve yaşlılar. yanlışlıkla iktidar olur lan.

Bir de Al Parti çıkmış. Milletin oyunu alamayınca yanıltarak oy kaybettirmeye çalışıyorlar. Bu kadar zavallı olmayın. Yazık ya

Daha Ak Parti ile Al Parti’yi birbirinden ayırt edemiyorsa vatandaş o oyu da kullanmasın bir zahmet

al parti olayı gelmiş geçmiş en iyi trollük örneklerinden ya. emral’dan daha iyi.

DİKKAT..!! Buda yeni tezgah,’AL PARTİ’ Tuzağına düşmesin kimse,yayalım uyaralım.Şark Kurnazlarına DİKKAT..!!

Al Parti mi ? Bu çok aptalca 🙂 Hemde logosu AKP çakması, insan ismini Ap-Ak falan yapar logoya da florasan, bak nasıl oy yağıyor size :)))

Genel secimde 5 AKP’liden 1’i dalginlik gosterse, AL Parti baraji asar! (%0.1’lik sol partiler niye dusunemedi bunu?)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *