hasan demircan organ bagisi

Ailesi Hasan Demircan’ın Organlarını Bağışladı

Burdur’un Ağlasun İlçesi’ne bağlı Yeşilbaşköy Köyü’nde geçtiğimiz Cuma Günü geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve 5 gündür Burdur Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda olan 16 yaşındaki Hasan Demircan’ın beyin ölümü gerçekleşti.

 

Demircan’ın ailesi oğullarının organlarını bağışlamaya karar verdi. Hasan Demircan’ın Karaciğer ve Korneaları Antalya Akdeniz Üniversitesi’ndeki hastalara, Böbrekleri ve Pankreası ise Antalya Medical Park Hastanesi’nde organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere Antalya’dan gelen sağlık ekipleri tarafından ameliyatla alındı.
 
Hasan Demircan’ın ağabeyi Osman Demircan “Beyin ölümü gerçekleşti. Organları toprakta çürüyüp gidecekti. Müftülüğe gittik. Müftülükten gereken bilgileri aldık. Hiçbir şekilde günah olmadığı söylendi. Geldik doktorlara gerekli bilgileri verdik. Doktorlar Kardeşimin 6 kişiye can vereceğini söyledi. Başkan canlar yaşasın istedik. Başka Hasanlar kurtulsun diye düşündük ve organlarını bağışladık” dedi.
 
5 Çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olan Açık Lise 1. Sınıf öğrencisi Hasan Demircan 19 Eylül Cuma Günü Ağlasun Devlet Hastanesi’nde tedavi olan annesini almak üzere Motosikleti ile Yeşilbaşköy’den Ağlasun’a giderken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanmış ve kaldırıldığı Burdur Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınmıştı.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *