Sınav (1)

1200 öğrenci dünya okulu için yarıştı

Dünya Okulu Bahçeşehir Koleji’nde okula kabul sınavı yoğun katılımla gerçekleşti. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 etap gerçekleşen sınavda Burdur’da eğitimlerini sürdüren yaklaşık 1200 öğrencinin katılımıyla sona erdi.

27 Şubat 2016 Cumartesi günü 4. 5. 6. ve 7. Sınıflar olmak üzere ilk ve ortaokul öğrencileri saat 10.00’da ilk etap 113.30’da 2. etap sınava girdi. Öğrencilerin sınavı esnasında Bahçeşehir Koleji İlköğretim Müdürü Gurbet Çetin, Bahçeşehir Koleji Kültür Merkezi’nde velilere koleji, kampüsü ve eğitim sistemini anlatan seminer verdi. Çetin, ‘’Bahçeşehir Eğitim Kurumları’nda eğitim, anaokulundan üniversiteye yaşam boyu süren bir yolculuktur. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz bu yolculukta kaliteli yaşama, yaratıcı, çözümleyici ve bireysel yetenekleri geliştirici bir eğitim ve öğretim süreci içerisinde hazırlanırlar’’ dedi. Öğrencilerinin Burdur Bahçeşehir Koleji’nde güvenilir ve kalite bir eğitim alabileceğinin altını çizen Çetin, ‘’Evlatlarınız, bizim en değerli emanetinizdir’’ şeklinde velilere seslendi.

Kültür merkezindeki seminerin ardından velilere kokteyl verildi. Bahçeşehir Koleji Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban tüm velileri ve İlköğretim Müdürü Gurbet Çetin kokteylde velilerle sohbet etti. Kokteylnin ardından veliler ile kolejimiz gezdirilerek üstün ve avantajlı özelliklerinin altı çizildi.

Seminer ve tanıtım turunun ardından öğrenci velileri sınavın bitmesini bekledi. Okula kabul sınavının bitmesinin ardından veliler ve öğrenciler kampüs alanından ayrıldı.

Sınav (3) Sınav (4) Sınav (5) Sınav (6)

supheli canta-namık kemal

Burdur’da şüpheli çanta ihbarı

Burdur’da Burç Mahallesi Namık Kemal Caddesi’nde şüpheli çanta paniği yaşandı. Akşam 17.30 sularında emniyete gelen ihbarı değerlendiren Terörle Mücadele ekipleri trafik polislerinin yardımıyla şüpheli çantaya müdahale etmek için geniş güvenlik önlemi aldı. Namık Kemal Caddesi’ne gelen bütün yolları trafiğe kapatan trafik ekipleri araç ve yayaların geçişine izin vermedi.

Şüpheli çantanın bulunduğu yere bomba imha uzmanı gelerek incelemede bulundu. Belediyenin katı atık toplama konteynırının yanına konulan şüpheli çantada bir başka bayan çantası çıkarak emniyet ekiplerini rahat nefes aldırdı.

Şüpheli çantanın güvenli çıkmasının ardından emniyet ekipleri trafiğe kapattıkları yolu yeniden açtı.

Kaynak: Burdurweb.com / Özgür DOĞAN

TURKIYE'NIN, DUNYADAKI EN BUYUK URETICI VE IHRACATCI KONUMUNDA BULUNDUGU CEKIRDEKSIZ KURU UZUMDE, BEREKETLI BIR SEZON YASANIYOR. IKLIM SARTLARININ IYI GITMESIYLE YUZU GULEN URETICI, SABAHIN ILK ISIKLARIYLA KOSTUGU BAGLARDA, GECE KARANLIGINA KADAR CALISIYOR. AA EKIBI, TURKIYE'DE EN FAZLA CEKIRDEKSIZ KURU UZUM URETIMININ GERCEKLESTIGI MANISA'DAKI UZUM URETICILERININ BAGBOZUMUNA TANIKLIK ETTI. (ANADOLU AJANSI - EVREN ATALAY) (20120909)

Burdurlu çiftçilere müjde

Burdur’da çiftçi desteklemeleri ödenmeye başlandı.

Ödemeler hakkında yazılı açıklama yaparak bilgi veren Ak Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Ak Parti Hükümetimiz çiftçilerimizi desteklemeye dün olduğu gibi bugünde devam ediyor.Burdur’umuzdaki üreticilerimize, Mazot, Gübre ve Toprak Analizi desteklemeleri için toplamda 10.593.998 TL ödeneğin dağıtılmasına başlandı.Bu ödemeler TC Kimlik numarasının sonu 0 ve 2 olanların hesaplarına dün itibari ile yatırılmıştır. TC Kimlik numarasının sonu 4 ve 6 olanların hesabına 5 Mart günü yatırılacaktır. TC Kimlik numarasının sonu 8 olanların ise 9 Mart günü hesaplarına destekleme ödemeleri yatırılacaktır.Ak Parti Hükümetimiz bütçesine koyduğu desteklemeleri ödenekleri üreticilerine vermeye devam edecektir.”dedi.

 

melih-oz

MAKÜ’lü genç Meliz Öz hayatını kaybetti

Burdur-Tefenni Karayolu Halk Plâjı yakınlarında meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan bir kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Burdur-Tefenni istikametine seyreden 15 SF 423 plakalı otomobik karşıdan karşıya geçmeye çalışan bir kişiye çarptı.

Kazada ağır yaralanan Melih Öz (20) 112 ekipleri tarafından Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralı genç yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kazaya karışan araç sürücüsü Y.Ç. gözaltına alındı.

chp4

Ercengiz; ”Projeleri tek tek yerine getiriyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Tekin Bingöl Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret etti.

Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarete CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Tekin Bingöl’ün yanı sıra CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, CHP Kadın Kolları Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ercengiz, Burdur Belediyesinin çalışmaları hakkında Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Tekin Bingöl’e bilgi verdi. Burdur Belediyesi’nin 54 milyon TL borçla devraldıklarını ifade eden Başkan Ercengiz, bir taraftan borç öderken bir yandan da hizmet ürettiklerini kaydetti. Burdur Belediyesinin üreten bir belediye haline getirdikleri söyleyen Başkan Ercengiz, “Burdur için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Söz verdiğimiz gibi seçim vaatlerimiz arasında yer alan projeleri tek tek yerine getiriyoruz. Çağdaş, yaşanabilir bir kentin ayak izlerini şimdiden hissettirmeye başladık” diye konuştu.

Başkan Yardımcısı Bingöl, “Bizim belediyelerimiz bütün olumsuz koşullara rağmen, merkezi idarenin yoğun baskılarına rağmen nasıl hizmet ettiklerini görüyoruz. 12 yıl Burdur Belediyesinde iktidar olan AKP 54 milyon TL borç bırakmış. İki yıl doldurmadan Başkanımız çalışma arkadaşlarıyla birlikte bu borcu 25 milyona indirmiş ve birçok hizmet üretmiş. Bunlar çok önemli. Vatandaşa dokundukça vatandaşımızda bunu karşılığını veriyor. Belediyelerimiz tüm engellemelere rağmen çok iyi çalışmalar yapıyor, olağan üstü çalışmalar yapıyor ama bizim belediye başkanlarımız çok mütevaziler. Ben Belediye Başkanımızı ve tüm personelini tebrik ediyorum. Burdur Belediyesi bizim yüz akımız olacaktır” diye konuştu.

Başkan Yardımcıları Torun ise “15 yıl bu görevi yapmış biri olarak çalışmalarınızı anlatırken o heyecanınızı anlayabiliyorum. Eğer bu işin heyecanını yaşıyorsanız güzel hizmetler veriyorsunuz demektir. Biz size güveniyoruz. Yaptıklarınız yapacaklarınızın garantisi. Burdur’a çok daha güzel hizmetler yapacağınıza inanıyoruz. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla, insan odaklı ve sorunu çözen, vatandaşın her zaman yanında olan bir yapıyla hareket edeceksiniz ve biliyorum ki o da başarıya ulaştıracak. Belediyecilikte her zaman söyledim doğum, düğün ve ölümdür. Burdurlu hemşerilerim ve partim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Ercengiz ziyaretin sonunda CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Tekin Bingöl’e Alaca Dokuması ve Hacılar Höyüğü seramiği hediye etti.

chp1-2 Chp5

 

alman-kitap-642x320

MAKÜ’ye 23 bin kitap bağışı

Prof. Dr. Georg ZİCKENHEİMER’in 23.000’in Üzerinde Kitaptan Oluşan Kütüphanesi MAKÜ’ye Ulaştı.

Geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Almanya’nın ünlü bilim insanlarından Prof. Dr. Georg Zickenheimer’in 23.000’in üzerinde kitaptan oluşan kütüphanesi MAKÜ’ye ulaştı.

Almanya’dan yola çıkarak MAKÜ Merkez Kütüphanesine ulaşan kitapları Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İsmail KUTLUAY, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet ŞİMŞEK, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ, Prof. Dr. Zeki Yıldırım ve Yrd. Doç. Dr. B. Ayça POLAT BECKS ile basın mensupları karşıladı.

Öğretim üyeleri Prof. Dr. Zeki Yıldırım ve Yrd. Doç. Dr. B. Ayça POLAT BECKS’in girişimleri ile MAKÜ’ye kazandırılan kitaplar için MAKÜ Kütüphanesi’nde özel bir bölüm ayrıldı.

Prof. Dr. Georg Zickenheimer ve eşi Renate Zickenheimer’e teşekkür eden Rektör Korkmaz, böyle bir bağışı kabul etmelerinden duydukları gururu dile getirerek “Günümüzde insanların okumaya ulaşması bakımından çok sayıda alternatif olsa da yine de kitabın, kâğıdın, mürekkebin tadı ve kokusunun yerini hiçbir şey alamadı. Bugün burada Alman dostumuzun kişisel kütüphanesinin Üniversitemiz kütüphanesine hediye edilmesi üzerine toplandık. Aralarında sosyoloji, tarih, arkeoloji ve iktisat gibi birçok alanda kitapların bulunduğu 23 binin üzerinde orta ölçekli bir kütüphane diyebileceğimiz kitaplar, uzun bir yolculuktan sonra Üniversitemize ulaşmış oldu. Değerli bilim insanının eşi Renate Zickenheimer’e de çok teşekkür ediyoruz ve onu fahri hemşerimiz olarak kabul ediyoruz. Yapılan kitap bağışının Üniversite olarak kütüphane ve kitaplarla olan vizyonumuza katkı verecek bir çalışma olduğunu söylemek istiyorum. Akademisyen arkadaşlarımızın akademik ilişkilerini Üniversitemiz lehine yaptıkları bir dönüşüm ile kitaplar Üniversitemize kazandırılmış oldu.”dedi

Kitaplar MAKÜ Avşar Han içerisinde bulunan Merkez Kütüphane’de özel bir bölümde ilerleyen zamanlarda hizmete sunulacak.

maden-ocagi-1-642x320

Burdur Tefenni’de krom maden ocağı can aldı

Burdur’un Tefenni İlçesi’nde maden ocağı 2 can aldı.

Tefenni ilçesine bağı Ece Ķöyü mevkinde bir krom madeninde 2 maden emekçisi zehirli gaza maruz kalarak hayatını kaybetti. Olayda Maden Mühendisi Burhanettin Korkmaz (34) ile işçi Kudret Gökçe hayatını kaybetti.

Maden ocağında kurtarılmayı bekleyen 2 kişiyi kurtarmak için madene giren 5 kişi de gazdan hafif etkilendiği öğrenildi.

Zehirli gazdan etkilenen 5 kişi Tefenni Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavilerinin tamamlanmasının ardından gazdan etkilenen şahıslar taburcu edildi.

Hayatını kaybeden mühendis ve işçinin cenazesi Tefenni İlçe Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma yürütülüyor.

resat-petek1

Milletvekili Petek’ten birliktelik mesajı

Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek bugün açıklanan il yönetimi konusunda ilk değerlendirmede bulundu.

Yaptığı yazılı basın açıklamasında iyi dilek ve temennide bulunan Milletvekili Petek, ”Partimizin kuruluşundan bu zamana kadar yönetim kadrolarında emeği ve katkısı olan, partimize gönül vermiş tüm dava arkadaşlarıma hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.Yeni İl yönetimimizin Burdur’umuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.İl Başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum.Partimizin İl teşkilatının yapacağı çalışmalarda Burdur’umuza hayırlı hizmetler kazandırmak adına, Ak Partinin başarıyla gerilmiş çıtasını bundan sonra daha yukarıya taşımak için birlik ve beraberlik içinde olağan gücümüzle çalışacağız.Bu vesile ile bütün dava arkadaşlarıma en kalbi selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

7-ambulans-642x320

Ambulanslar hangi ilçelere verildi? İşte detaylar

Burdur’a 7 adet yeni ambulansın verildiğini daha önceden veren AK Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Ambulansların ilçelere dağıtıldığını yazılı açıklamada bulundu.

Burdur Milletvekili Özçelik, yaptığı açıklamada “ Burdur’da acil sağlık hizmetlerinin aksamadan devam ettirilebilmesi için Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Burdur’a 7 adet ambulans alınmıştı. 6 adet Ford Transit Marka ambulansımız da Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında kullanılmak üzere, Bucak, Gölhisar Tefenni ve Çavdır 1 nolu Acil Sağlık Hizmetler İstasyonlarına, Bucak 3 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna, Merkez 4 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna dağıtıldı. 1 Adette 4×4 ambulansımızı da önümüzdeki günlerde teslim alacağız. İlimize ve ilçelerimize tahsis edilen ambulansların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

suleyman faki

Burdur Ak Parti İl Yönetimi açıklandı

Burdur Ak Parti’de merakla beklenen il yönetim kurulu açıklandı.

Ak Parti İl Binasında düzenlenen basın toplantısında il yönetimi açıklandı.

Ak Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki basın mensuplarına yeni oluşturduğu il yönetiminin asil ve yedekte bulunan isimleri açıkladı.

İŞTE YENİ İL YÖNETİMİ;

IMG-20160224-WA0001

IMG-20160224-WA0000