ak parti kongre

AK Parti ‘de Kongre Heyacanı Sona Erdi

Burdur Adalet ve Kalkınma Partisi 5. Olağan Kongresine Başta Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşluğu, Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik olmak üzere, Belediye Başkanları ,İl başkanları, ilçe başkanları ve AK parti delegelerin katılımıyla Hüsnü Bayer Kapalı Spor Salonunda Av.Ömer Bütüner’in tek listeyle girdiği kongreye yetki teslimi yapıldı.

 

Kongreye Yerel Sanatçı Başkal’ın konser tadındaki müzik dinletisiyle AK parti delegelerin beğenisini topladı.
 
Kongreye Çevre illerdeki Milletvekilleri, il başkanlarının katılımıyla Burdur AK Parti teşkilatını ve yeni yönetimi destek verdiklerini gösterdiler.
 
Görevi sona eren İl Başkanı Mehmet Fatih Çınar konuşmasını Fatih Sultan Mehmet’in şiiriyle noktaladı. Ardından Milletvekili Bayram Özçelik, Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül ve son olarak Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun konuşmaların ardından oylama başladı.Dış işleri Bakanı’nın yoğun programı olmasından dolayı erken ayrılmak zorunda kaldı.
 
Oylamanın sonucunda; 620 Delegeden 363’ünün oy kullandığı kongrede 211 delege listeye kabul oyu verirken 152 oy geçersiz sayıldı.

 

Burdur AK Parti Yeni Yönetimi
 
Ömer Bütüner

Deniz Kurt
Ali Arslan
Alaettin Seçilmiş
Arif Çakır
Arif Yıldırım
Armağan Küçükşahin
Ayhan Özdemir
Ayşe Calayır
Bilal Karasakal
Emel Deveci
Gülsüm Öner
Hakan Özgün
Halil Çiçek
Hasan Bedur
Hasan Hüseyin Yalçın
Hatice Toklu
Hatice Aykon
Hüseyin Okan
Bekir Sami Özcan
Hüseyin Yardım
İnan Gülpınar
Kamuran Özçelik
Mehmet Aktaş
Mehmet Çavdar
Mehmet Kaya
Mehmet Altay
Metin Ali Doruk
Mehmet İzgi
Muhammet Tıknaz
Ruhan Tezcan
İbrahim Sabri Uçan
Şengül Ertilav
Hamit Gönen
Turan Özçelik
Ünal Atalay
Osman Dalgar
Yusuf Tortop
Zeliha Eröz
Zülküf Nebi Kayaduran

ambulans

Sağlık Bakanlığı’ndan 7 Adet Ambulans

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik Sağlık Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler ile Burdur’a 7 adet ambulans kazandırıldığını kamuoyuna yazılı açıklama ile duyurdu.

 

Milletvekili Bayram Özçelik; ”Sağlık Bakanlığı ile yaptığım görüşmeler ve Müdürlüğümüzün de takibi sonucu Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize maliyeti toplam 1.222.238 TL olan 7 adet ambulans sağlanmıştır. Ambulansın bir tanesi 4×4 çekiş özelliklidir. Yeni alınan ambulanslarla beraber Burdurumuz da ki ambulans sayımız 43’e çıkmıştır. Burdur 112 Acil Sağlık Hizmetleri kentsel vakalara ilk 10 dk. %98.4 ve Kırsaldaki vakalarda %97 ulaşım oranıyla tüm Türkiye’de ilk sıralarda yer almaktadır. Burdur 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde 2002’de istasyon sayısı 2 idi, Ambulans ise 2 tane vardı; Şimdi 2015 istasyon sayısı 19 oldu, ambulans sayısı 43 adet olmuştur. AK Partimizin sağlıktaki hizmetleri ve yatırımları milletimiz tarafından yakından takip edilmektedir ve takdir edilmektedir. 7 ambulansın Burdur’a kazandırılmasında katkısı olan sağlık müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim. Sağlık Bakanımız Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na şükranlarımızı sunarım” dedi.

somalililerin-kaldigi-evde-yangin-cikti-1-olu-6915956_x_o

Burdur’da Yangın : 1 Ölü

somalililerin-kaldigi-evde-yangin-cikti-1-olu-6915956_x_o

 
Burdur’da Somalili 8 mültecinin kaldığı 2 katlı ahşap evde çıkan yangında, 18 yaşındaki İntisar Ebubekir Muhtar öldü.

 

Olay, bugün saat 13.00 sıralarında Karasenir Mahallesi’nde meydana geldi. Somalili 8 mültecinin kaldığı ahşap evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Evde yalnız olan İntisar Ebubekir Muhtar, yangın nedeniyle çöken çatının altında kalarak, öldü. İhbar üzerine eve çok sayıda itfaiye, ambulans ve UMKE ekibi yönlendirildi. Önlem amacıyla sokağın elektriği kesildi.

 
Yangın, itfaiyenin yaklaşık 1 saat süren çalışmasının ardından söndürüldü. Yangında ölen İntisar Ebubekir Muhtar’ın cenazesi itfaiye ekipleri tarafından evden çıkarıldı. İnşaatlarda çalışan Hasan Ebubekir Muhtar ve Muhammed Ebubekir Muhtar yangını haber alarak eve koştu. Kardeşlerinin ölüm haberini alan Hasan ve Muhammed Muhtar, yakınlarına sarılarak gözyaşı döktü. Yangını duyan çok sayıda mülteci de evin bulunduğu yere geldi. Savcının incelemesi ardından İntisar Ebubekir Muhtar’ın cenazesi otopsi yapılmak üzere Burdur Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.