vali kurklu bucakta

Vali Kürklü Bucak’ta

Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün ilçe ziyaretleri kapsamında son gezisini Bucak ve Çeltikçi ilçelerine yaptı. Vali Kürklü’nün Bucak ve Çeltikçi ilçe ziyaretleri yoğun geçti.Vali Kürklü ilk ziyaretini Burdur’un 45 bine varan nüfusuyla en büyük ilçesine ziyaret etti.

Vali Kürklü, Bucak ilçesinde ilk ziyaretini Bucak Kaymakamlığı’na yaptı.Vali Kürklü’yü Bucak Kaymakamlığı’nda kapıda kalabalık bir heyet karşıladı. Bucak Kaymakamlığı toplantı salonunda Burdur Valisi Hasan Kürklü ve beraberindeki heyeti ağırlayan Kaymakam Mehmet Akçay, ilçe hakkında bilgi verdi.Vali Kürklü ilçenin sorunları konusunda not aldı.Vali Kürklü, Kaymakamlık ziyaretinin ardından Bucak Belediyesi’ne doğru hareket etti. Bucak Belediyesi’nde de belediye çalışanları tarafından kapıda karşılanan Vali Kürklü Süleyman Mutlu’yu makamında ziyaret etti. Vali Kürklü’ye ziyaretlerinden çok memnun olduğu ifade eden Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, ilçe hakkında bilgilerin yanı sıra, ilçenin alt ve üst yapıları konusunda sorunları dile getirdi.

Vali Kürklü’nün belediye ziyaretinin ardından sonraki adresi esnaf ziyaretleri oldu Vali Kürklü yol boyunca esnafları ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordu. Vali Kürklü’nün esnaf ziyaretlerinin ardından sonraki adresi Bucak Ticaret ve Sanayi Odası oldu. Bucak Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Vali Kürklü’yü Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu ağırladı. Bucak ilçesinin sanayi ve ticareti konusunda bilgi alan Vali Kürklü ardından hayırsever iş adamı İsmail Sarı’nın evine ziyarette bulundu.

”HAYIRLI İŞLERİN BEREKETİ”

Hayırsever iş adamı İsmail Sarı’ya ziyarette bulunan Vali Kürklü; ”Allah sizlerden razı olsun güzel yatırımlarınız, güzel hizmetleriniz var” dedi. Vali Kürklü’nün sözlerine İsmail Sarı; ”İçimde öyle bir heves vardı.Başladık.Cenab-ı Allah ben oraya 10 lira bağışladım işten bana 50 lira görünmeyen yerden geldi.Bu bir kısmet meselesi” dedi. Vali Kürlü de bu da ”hayırlı işlerin bereketi herhalde” dedi. Vali Kürklü, İsmail Sarı ziyaretinin ardından İsmail Sarı’nın bağışlarıyla yapılan İsmail – Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundu.

VALİ KÜRKLÜ’DEN ÖZEL İLGİ

Vali Kürklü, İsmail – Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde rehabilite gören ve bakıma muhtaç çocukları ziyaret etti. Önce yemekhane yemek yiyen çocukları selamlaşan Vali Kürklü, yaş gruplarına ve durumlarına göre ayrılmış odalarda bulunan çocuklara teker teker ziyarette bulundu.Vali Kürklü oyun oynayan çocukların oyunlarına kısa süre de olsa katıldı. Vali Kürklü rehabilite göre çocuklarla özle olarak ilgilendi.Çocuklar oyunlarına devam ederken Vali Kürklü yetkililerden bilgi aldı.

VALİ KÜRKLÜ’DEN BASKET ATIŞI

Vali Kürklü, yapımı devam eden Bucak Gençlik Merkezi’nde incelemelerde bulundu.Vali Kürklü’yü Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar merkez hakkında bilgi verdi. Vali Kürklü binanın derslik ve odalarını gezerek incelemede bulundu. Vali Kürklü ardından kapalı spor salonuna gelerek basket kursu gören öğrencilere ziyaret etti. Vali Kürklü gazetecilerin isteğini kırmayarak bir basket atışında bulundu.Vali Kürklü ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.Vali Kürklü spor salonu ziyaretinin ardından Bucak ilçesi ziyaretlerini tamamladı. Vali Kürklü Bucak ilçesinin ardından Çeltikçi ilçesine geçti.

bur-havuza düşen adam öldü (1)

BURDUR’DA ŞÜPHELİ ÖLÜM

Burdur’da bir kişi kiraz bahçesinde bulunan sulama havuzunda ölü bulundu.

 

Burdur Merkez Çendik Köyü’nde meydana gelen olayda bir kişi yakınlarına ait Kiraz bahçesinde bulunan sulama havuzunda ölü bulundu.
 
2 gündür kendisinden haber alamadığı 56 yaşındaki Selman Güngör’ün haber alamayan yakınları Güngör’ü bulmak için arama çalışması başlattı. Yakınları Selman Güngör’ün cesedini bir yakınlarına ait Çendik Köyü Erikli Mevkiindeki kiraz bahçesinde bulunan sulama havuzunun içinde buldu.
 
Jandarma olay yerinde güvenlik önlemi alırken Selamn Güngör’ün cesedi AFAD ekipleri tarafından sulama havuzundan çıkarıldı.
Savcının incelemesinden sonra Burdur Devlet Hastanesi Morguna kaldırılan Güngör’ün cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Öte yandan Jandarma ekipleri tarafından da olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ercengiz-personel

Ercengiz Personelle Buluştu

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi Temizlik İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü personeli ile kahvaltıda buluştu.

 

Burdur Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü personeline kahvaltı düzenlendi. İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen kahvaltıya Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve çalışanlar katıldı.
 
Belediye Personeli ile Kahvaltı
 
Temizlik İşleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğü personeli ile sohbet edip sorunlarını dinleyen Başkan Ercengiz, gösterdikleri özverili çalışmadan dolayı teşekkür etti.
 
Kahvaltıda konuşan Başkan Ercengiz, “Yaptırdığımız bir takım memnuniyet anketlerinde şehrimizde bazı şeylerin değişmeye başladığı yönünde halkımızın olumlu düşünceleri var. En azından temizlik anlamında, fen işleri anlamında, park bahçeler anlamında kısacası belediye işleri anlamında halkımızın memnuniyeti yüzde 70’lerin üzerinde. Hizmet etmek için buradayız. Hizmet kalitesini artırdığımız sürece Burdur bizden memnun olacak. Bizde yaptığımız işin karşılığını almış olacağız. Sizlere tekrar teşekkür ediyorum. Arkadaşlar bizler burada gelip geçiciyiz. Belediyenin asıl sahipleri, belediye emekçileridir. Bizim emeğe her zaman saygımız var. Allah kaza bela vermesin, hepinize kolay gelsin” dedi.

Vali Hasan Kürklü İncirhan’ı Ziyaret Etti

Vali Hasan Kürklü İncirhan’ı Ziyaret Etti

Burdur Valisi Hasan Kürklü Bucak OSB Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılmak için gittiği Bucak’ta Tarihi İncirhan Kervansaray’ında yapılan kazı çalışmalarında incelemelerde bulundu.

 
Burdur’da turizm ve tanıtım faaliyetlerine önem verdiğini her fırsatta dile getiren Vali Kürklü OSB genişleme çalışmalarının görüşüldüğü Yönetim Kurulu toplantısına katılımının hemen ardından öğlen saatlerinde İncirhan Kervansarayı’na geçti.
 
Antalya Koruma Kurulu kararıyla Burdur Müze Müdürlüğü Başkanlığı’nda ve Ege Üniversitesi Sanat Tarihi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Şakir Çakmak danışmanlığında yapılan İncirhan Kazı Çalışma Alanı’nı gezen Vali Hasan Kürklü, alanda kazı çalışmaları ile ilgili bilgi aldı ve çalışmayı yürüten işçilerle sohbet etti. İncirhan etrafında bulunan toprak tabakanın temizlenerek alanın ortaya çıkartılması amacıyla yürütülen kazı çalışmalarında bulunan 30 işçinin büyük çoğunluğunun kadın olması dolayısıyla tarihe verdikleri önemden dolayı kendilerine teşekkür eden Vali Kürklü, Burdur insanının genel olarak tarihine sahip çıkmak noktasında hassas olduğunu vurguladı.
 
Anadolu Selçuklu dönemine ait İncirhan Kervansarayı Antalya’dan itibaren ticaret yolu üzerinde bulunan ve tüccarların konaklayacakları 4. durak olarak öne çıkıyor. 1238’li yıllarda 2. Gıyasettin Keykubat zamanında yapılmış olan İncirhan, Anadoludaki en güzel han örneklerinden birisi. İncirhan’da kazı çalışmalarının bu sezon bitirilmesi planlanıyor. Çalışmalar sonrasında İncirhan Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore ettirilerek kullanıma açılacak.

cenaze namazi-ozboyaci

Özboyacı Ailesi’nin Acı Günü

Burdur’un iş adamlarından olan İsmail Özboyacı vefat etti. Karaciğerindeki bir kitle teşhisi ile bir kaç aydır tedavi gören Özboyacı cumartesi günü hayatını kaybetti.

Orman ve Su İşleri Prof. Dr. Bakanı Veysel Eroğlu, Burdur Valisi Hasan Kürklü, AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, AKP İl Başkanı Mehmet Fatih Çınar, eski belediye başkanı Sebahattin Akkaya ve cenaze cemaatinin katıldığı cenaze töreninde cenaze namazını merhum İsmail Özboyacı’nın oğlu Mustafa Özboyacı kıldırdı.

Bakan Eroğlu AKP Burdur İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Özboyacı’nın babası İsmail Özboyacının Ulu Cami’de cenaze namazına katılarak Özboyacıya başsağlığı dileğinde bulundu.