Başkan Mutlu Ankara’da

Başkan Mutlu Ankara’da

Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu Ankara’ya ziyaret bir kısım ziyaretlerde bulundu. Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ile beraber gerçekleştirdiği ziyaretlerde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’la görüştü.

 
Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu Bucak için gece gündüz çalışarak büyük hizmetler yapmaya çalışacağız diyerek “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Ayşenur İslam’la TBMM’de Görüşmelerde Bulunulduk. Bucak’a ilçemize Yeni Açılan Sosyal Hizmet Merkezi ve Bakanlımıza bağışlanan arsa üzerinde değerlendirmelerde bulunarak Sosyal Hizmetler merkezi, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi kazandırmak için adım atmış olduk. Sayın bakanımız Ayşenur İslam’a ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. İlçemiz için gece gündüz çalışarak büyük hizmetler kazandırmaya çalışacağız. Bu çalışmalarımızda bizlere destek olan Milletvekilimiz Bayram Özçelik’e, İlçe Başkanımız Emrullah Ünal’a ve değerli Bucaklı hemşerilerimize teşekkür ederim.” Dedi.
Başkanımız ne söz verdiyse arkasındayız diyen Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “ Bucak Belediye Başkanımızın Ankara’ya 2. Ziyaretini gerçekleştiriyor. Her geldiğinde Bucak ilçemize müjdelerle dönüyor, Süleyman Mutlu kardeşimizin hazırladığı tüm projelerin arkasındayız.”dedi.

ercengiz-cumhuriyet kadinlari kahvalti

Cumhuriyet Kadınları kahvaltıda buluştu

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Burdur Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleriyle kahvaltıda buluştu.

 

Burdur Cumhuriyet Kadınları Derneği, Burdur Belediyesi İstasyon Park’ta kahvaltı düzenledi.
 
Kahvaltıya Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan, Belediye  ve İl Genel Meclis Üyeleri ile dernek üyeleri katıldı.
 
Kahvaltıda konuşan Başkan Ercengiz, “Çalışıyoruz, üretken olmaya çalışıyoruz. Burdur’da 10 yılda kaybettiğimiz en büyük güç sosyalleşme gücü. Vatandaşımız  Burdur’da kalmak için bir şeyler istiyor. Bunun için ilk kazmayı halk plajı ile kent ormanına vurduk. İstasyon Parkımızda düzenlemeler yapıyoruz. Burdurlu vatandaşımızı Burdur’da  nasıl tutabiliriz bunun peşindeyiz. Bu çalışmalarımızı daha da arttıracağız. Burdur’u gölle barıştıracağız. Yönetmen Şafak Türkel, ‘Burdur Gölü’ne Yas’ isimli bir belgesel çekiyor. Bu konuyla ilgili olarak Eylül ayında gölle ilgili bir festival yapmayı planlıyoruz. Herkes Göle bir litre su döksün istedik. Herkes bir litre su dökerse gölün ömrünü bir bir uzatabiliriz. Bu projemiz Eylül’e kadar uluslararası düzeyde karşılık bulursa dünyanın gözünü Burdur’a çevirebiliriz. Turizmi harekete geçirebiliriz. İnsuyu Mağarasını, Burdur Müzesi’ni Sagalassos’u tanıtabiliriz. İyi şeyler yapacağız ama bunu birlikte yapacağız” diye konuştu.

traktor-devrildi-yarali175986a333

Traktör Devrildi: 1 Yaralı

Burdur-Isparta sınırı Arap Pınarı mevkiinde meydana gelen kazada traktör ters geldi

Traktör sürücüsü çevredekilerin yardımı ile ölüm tehlikesi atlattı. 20 Nisan 2014 Pazar günü saat 12.00 sularında Burdur Merkez Göçebağ Köyü’ne gelin olan kızının isteği üzerine çift sürmeye giden Burdur Merkez Çeltikçi İlçesi nüfusuna kayıtlı Süleyman Ezin (59) sürdüğü tarlanın anından yan yan çıkarken kullandığı traktörün altında kaldı. Şans eseri aynı bölgede çift süren Ahmet Kara ve Çoban Mustafa Sevinç kaza yerine traktörleri ile geldiler. Traktörün altında kalan Süleyman Ezin’i kurtardılar. Kazayı 112 Acil servise bildiren Ahmet Kara kazazedenin tedavi altına alınmasını sağladılar. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri gerekli takibatı yaptı.

KABİN ZORUNLU HALE GETİRİLMELİ

Öte yandan kabinsiz traktör kazalarının bir çoğun üzücü olaylar ile sonuçlandığını göz önünde bulundurduğumuzda kabinin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Can güvenliği açısından tüm traktörlere kabin takılma zorunluluğu getirilmesi istendi. Yeni modellerde kabin olduğu eski model traktörlerde kabinin olmadığı, bu tür araçlara da uydurma da olsa kabin takılmasının teşvik edilmesi büyük önem arz ediyor.

H. İbrahim Kara/Çağdaş Burdur Gaz.

Asfalt Çalışmaları- Karasenir ve  Hatip Hoca Cad (1)

Karasenir ve Hatip Hoca Caddesi’nde Asfalt Çalışması

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından asfalt çalışmaları aralıksız sürüyor.

 

Karasenir ve Hatip Hoca Caddelerinde asfalt çalışmalarını tamamlayan Fen İşleri ekipleri Mehmet Akif Caddesinde alt yapı ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.
 
Devlette devamlılığın esas olduğunu belirten Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, “Karasenir ve Hatip Hoca Caddelerinde asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Fen İşleri ekibimiz Mehmet Akif Caddesinde asfalt çalışmalarına başladı. Oradaki çalışmaların tamamlanmasının ardından Eski Antalya Caddesi, Şehit Emeksiz Caddesi ve Eski Orta Okul Sokak’ta asfalt çalışmaları başlayacak. Daha sonra mahallelerde eksik olan asfaltlar tamamlanacak. Vatandaşımızın hiç şüphesi olmasın yollarımızı tamamlayacağız. Vatandaşımızın ayağını yazın tozdan, kışın da çamurdan kurtaracağız. Burdur’umuz için yorulmadan çalışacağız” diye konuştu.

yerinde tescil hizmeti (2)

Yerinde Tescil Hizmete Girdi

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, seçim döneminde Borsa üyelerine söz verdiği yerinde tescil hizmetini hayata geçirdi. 21 Nisan 2014 tarihi itibariyle, Bucak ilçesindeki üyeler, artık Burdur’da gelmeden tescil işlemlerini kendi ilçesinde yaptırabilecekler. Böylelikle, üyelerin hem zaman hem de maddi yönden mağdur olmayacağını aktaran Başar, yerinde tescil hizmetinin ilerleyen günlerde diğer ilçelerde de yapılacağını söyledi.

 

Burdur Ticaret Borsası Muhasebe ve Mali İşler Memuru ile Tescil ve İstatistik Memurundan oluşan iki kişilik ekip, 21 Nisan 2014 tarihi itibariyle Bucak Ticaret ve Sanayi Odasında, yerinde tescil hizmetine başladı. Her ayın belirli günlerinde, Bucak’ta tescil hizmetinin bundan sonra kesintisiz devam edeceğini aktaran BTB Başkanı Yılmaz Başar, “Ben ve ekibim, seçim döneminde üyelerimize yerinde tescil hizmeti söze vermiştik. Kısa sürede bunun alt yapısını oluşturarak, şuanda Bucak ilçemizde bu hizmeti vermeye başladık” dedi.
 
Her ayın belirli günlerinde, yerinde tescil hizmetinin kesintisiz olarak devam edeceğini aktaran Başar, “Bu uygulamamız belki de diğer illerdeki Ticaret Borsalarına örnek olacak. Bundaki amacımız, üyelerimizi Borsamıza kadar yormadan, zamanlarını çalmadan hizmet vermek. İlçelerimizden tescil yaptırmaya gelen üyelerimiz, bir günü boşa harcıyor, gelip giderken de masraf yapıyorlardı. Bundan böyle üyelerimiz bize değil, biz üyelerimize gideceğiz” şeklinde konuştu.
 
Üyelerden gelen taleplerin, kendileri için büyük önem arz ettiğini aktaran Başar, “Göreve yeni başladığımızda da söylediğim gibi, buraya oturmak için değil, sahada çalışıp, üyelerimize en iyi şekilde hizmet vermek için geldik. Örneğin, Bucak’taki üyemiz hangi hizmetten yararlanıyorsa, Altınyayla’daki üyemizde aynı hizmetten yararlanmalı. Bunun içinde çalışma arkadaşlarımızla birlikte üyelerimize hangi hizmetleri verebiliriz, bunun çabası içerisindeyiz. Yerinde tescil hizmetimiz, üyelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

burdur-afad

Burdur AFAD Türkiye Birincisi Oldu

Burdur AFAD (Afet ve Acil Durum) Müdürlüğü, 1 Ocak – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında 81 İlin katılımı ile Türkiye çapında düzenlenen “Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor” proje yarışmasında, Türkiye Birincisi oldu. Burdur AFAD aynı yarışmada geçen yıl da ikincilik ödülüne layık görülmüştü.

 

Başbakanlık AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı) ve DASK(Doğal Afet Sigortaları Kurumu)’ın arasında gerçekleşen protokol ile ülke genelinde AFAD İl Müdürlükleri arasında düzenlediği proje yarışmasının 2013 yılı birinciliğini Burdur AFAD Müdürlüğü kazandı. Bir önceki yıl Türkiye ikinciliğini kazanan AFAD Müdürlüğü, 2013 yılında da birinciliğe ulaştı. Başarıda Türkiye’de ilimizin adının duyurulması yanı sıra; Türkiye ikinciliği ile Burdur’un 50 bin TL’lik ödül almasına vesile olan AFAD, bu ödül parasıyla Burdur’a bir adet arazi aracı satın aldı. 2013 yılı Türkiye birinciliğinde ise kurumumuza ihtiyaç duyulan araç ve ekipman almak üzere Burdur AFAD’a 100 bin TL verildi.
 
AFAD Müdürü Mehmet Oral, Burdur’da Müdürlüğün kurulumdan günümüze kadar geçen sürede münferit çalışmaların dışında gerçekleştirilen paneller, sempozyum, ülkemizin yetiştirdiği ve dünyaca tanınan bilim insanlarından alınan konferanslar, çok sayıda düzenlenen münferit ve bölgesel tatbikatlar, doğa yürüyüşleri, hatıra ormanı oluşturulması, ulusal ve yerel basında kurumumuz ile ilgili yayımlanan programlar … gibi faaliyetlerle deprem ve doğal afet bilincinin yaygınlaşmasında önemli bir adım atıldığını vurguladı. AFAD Müdürü Oral; okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinden üniversite öğrencilerine ve de vatandaşlara kadar hemen herkese ulaşarak, deprem öncesi, deprem anında ve deprem sonrası yapılması gerekenleri anlattıklarını ifade etti.
 
Oral sözlerini şöyle noktaladı; “Bu başarı Burdur’umuzun başarısıdır. AFAD olarak biz koordinasyon içerikli bir müdürlüğüz. Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen faaliyetlerde desteklerini esirgemeyen başta Sn. Valimiz Nurettin YILMAZ, AFAD Başkanımız Sn. Fuat OKTAY, Milletvekilimiz Sn. Bayram ÖZÇELİK, Belediye Başkanımız Sn. Sebahattin AKKAYA başta olmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, Üniversitemiz, DASK, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, basın mensuplarımız ve kurum çalışanlarıma, şu anda aklıma gelmeyen ve emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına şükranlarımı arz; bu röportaj için sizlere de ayrıca teşekkür ederim.”

yildirim-ercengiz

Yıldırım’dan Ercengiz’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Burdur Bağımsız Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.

 

Burdur Bağımsız Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 
Milletvekili Yıldırım ve Başkan Ercengiz makamda yaptığı görüşmede Burdur’un mevcut durumu hakkında fikir alışverişinde bulundu. Yıldırım Başkan Ercengiz’e yeni görevinde başarılar diledi.
 
Burdur’a hizmet etmek için bu göreve talip olduklarını belirten Başkan Ercengiz, “Burdur’un geleceği için elimden gelen katkıyı koyacağım. Burdur’un bize ihtiyacı var, Burdur’un ilerlemeye ihtiyacı var. Bunun için hep birlikte olacağız, kol kola girip Burdur’un geleceğini birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu.

Belediye Meclisi Toplandı (2)

Belediye Meclisi Toplandı

Burdur Belediye Meclisi’nde 2. OSB Müteşebbis Heyeti kurulu üye seçiminde CHP gurubunun teklifi ile CHP, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinden oluşan üyeler seçildi.

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun başkanlığında Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Burdur Belediye Meclisi’nde 2. OSB Müteşebbis Heyeti kurulu üye seçiminde CHP gurubu adına Burhan Cahit Kararkurt, 2 CHP bir AK Parti ve 1 MHP Meclis üye seçilmesi önerdi. Yapılan oylamada Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz doğal üye, CHP’li Burhan Cahit Karakurt, Ali Say, AK Partili Mehmet Fatih Çınar ve MHP’li Yavuz Kaya oy birliği ile seçildi. Yedek üyeliklere ise Binnur Çığrı, Osman Kurt, Bayram Kepenek, Ersin Taşlıoğlu ve Necdet Bedur seçildi.

Belediye Meclisi Toplandı (1)

Meclisin diğer gündem maddesinde ise şehir içi yollarının asfalt kaplama işlerinde kullanılmak üzere ihtiyaç olan bitüm malzemelerin alınabilmesi için İller Bankasından 2 bin 800 TL kredi alınması ve protokol yapılması için oy çokluğu ile Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yetki verildi.

Birlik beraberlik mesajı veren Başkan Ercengiz, “Geçmiş dönemle hesaplaşan bir anlayış içinde asla olmayacağız. Burdur’a katkı koymak amacıyla, katılımcı ve çoğulcu bir anlayış içinde olacağız. Siyasi kaygılarımızı ön plana çıkaran bir anlayış içinde olmamamızı rica ediyorum. Bugün bir başlangıç olsun Burdur yararına olacak ne varsa hep birlikte adım atalım. CHP gurubu ile yaptığımız görüşmede AK Parti ve MHP’den de birer üyenin olması kararını aldık. Bir olalım birlik olalım. Biz bundan sonraki süreçte ortak akılda buluşarak birlikte hareket edeceğimize inanıyorum. Önemli olan Burdur’un çıkarları. Burdur insanın mutlu edilmesidir.” diye konuştu.

boyle-politika-olamaz

”Böyle Politika Olamaz”

Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım Türk Okulları’nın kapatılması konusu ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.
 

”BÖYLE POLİTİKA OLAMAZ, BU SİYASET DEĞİLDİR”
 

OKULLARI KAPATMAK, NE TÜRK MİLLETİNİN NE DE DÜNYA BARIŞININ YARARINADIR

 

“Türk okulları, Türk Cumhuriyetlerinden Rusya, ABD, Arap Ülkelerine; Orta doğudan Asya, Avrupa, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Avusturalya’ya; ekvatordan kutuplara yakın bölgelere; okyanus adalarından Gobi Çölüne ya da Himalayaların eteklerine kadar yayılan bir gönüllüler hareketi, bir sivil toplum hareketidir.

 

Bu hareketin yaygınlığını, temas kurduğu dünyanın zenginliğini ve önemini sadece fiziki coğrafya üzerinden anlatmaya kalksak kifayetsiz kalır: Modern veya geleneksel, gelişmiş ya da geri kalmış, alabildiğine yerli ya da küresel, müslüman, hristiyan, hindu, budist, ateist veya politeist halkların yaşadığı geniş bir beşeri coğrafyadan, kültürel çeşitlilikten de bahsetmek gerekir.

 

Ben bu okullardan bazılarını ziyaret etme imkanı buldum.

 

Sevgiyi, hoşgörüyü, yiğitliği, diğergamlığı, Anadolu insanının ortak değerlerini sözle değil, hal diliyle anlatanları gördüm.

 

Bu öğretmenler eğitim gönüllüleriydi; düzenli olmasa da, bir kaç ay gecikmeli de gelse, elbette maaş alıyorlardı. Ama rapor, izin almıyorlardı; kadro, terfi, tayin, memleketine geri dönme peşinde değillerdi. Hatta içlerinden pek çoğu, mezarının gittiği ülkede olmasını arzu ediyordu. Adanmışlık ruhu ya da yaşatma ideali bu olsa gerek demiştim kendi kendime.

 

Ev, tatil, mal, mülk, eşya, para, pul, rant, rahat bir hayat, daha yüksek gelir, şöhret, makam, güç peşinde değillerdi. İdealleri vardı, Hak’kın rızasını bu yolla kazanmak istiyorlardı.

 

Türkçeyi “sevgi dili” olarak öğretiyorlardı. Gittikleri yerlere Ahmet Yesevi’yi, Hacı Bektaş-ı Veli’yi, Mevlana’yı, Yunus Emre’yi götürdüler. Bu milletin ortak değerlerini, Anadolu insanının engin hoşgörü ve sağduyusuyla temsil etmeye çalıştıklarını gördüm.

 

Türk okulları, yaradılanı yaradandan ötürü sevenlerin dünyaya çaldığı bir mayaydı.

 

İslamı, şiddetle ve bağnazlıkla ilişkilendirerek islamofobia algısını yaymaya çalışanlara karşı, şefkat, merhamet, barış, sevgi, saygı ve güzel ahlakla temsil etmeye çalışan kahramanlardan, gönül erlerinden etkilenmemek mümkün değildi.

 

Okullar başarılıydı, örnek gösteriliyorlardı. Bulundukları ülkelerde zeki çocuklar, devlet erkanının çocukları bu okullarda okuyorlardı.

 

Türk okulları bulundukları ülkelerin idari makamlarıyla iyi ve doğru ilişkiler kurmuşlardı. O ülkeler kadar, kendi ülkelerinin makamlarıyla da uyumlu bir çalışma içindeydiler.

 

 

Türk okulları tek yönlü bir sivil toplum hareketi değildi. Yani sadece bu milletin milli ve dini değerlerini gittiği ülkelerle, toplumlarla, kültürlerle tanıştırmaya çalışan bir hareket değildi. Aynı zamanda, gittiği ülkelerdeki kültürel zenginlikleri, değerleri ülkemize yansıtma, aktarma vazifesi de görüyordu. Bir başka ifadeyle, kültürümüzle diğer yerel kültürler ve evrensel medeniyetin en önemli temas sahalarından birini oluşturuyordu. Bu yönüyle, milli kültürümüzün, maddi ve manevi unsurlarıyla gelişmesine, zenginleşmesine büyük katkılar sunuyordu.

 

Türk okulları, bugün kıymetli bir markadır. Ben bilmiyorum, dünyanın bütün kıtalarına, bölgelerine yayılmış, 160’dan fazla ülkede binikiyüzü aşan sayıda, bu milletin adını duyuran, temsil eden daha kaç tane ticari, özel ya da kamu kuruluşumuz var?

 

Keşke sayıları artsa, daha fazla olsa.

 

Bugün bu okullar kapatılmak isteniyor. Bulundukları ülkelerin devlet başkanlarına, cumhurbaşkanlarına, başbakanlarına şikayet ediliyor, hayali bilgiler içeren dosyalar sunuluyor. Buna karşılık, okulların bulunduğu ülkelerin liderlerinin hemen tamamının ilk tepkileri bu okulları övmek, sahip çıkmak oluyor. Bu tepkilerini de basın yoluyla, hatta Sn Cumhurbaşkanımızın, Sn Başbakanımızın yanında açıklıkla ifade ediyorlar.

 

Soruyorum, içine düştüğümüz durum bize yakışıyor mu? Türkiye Cumhuriyeti olarak bu yaklaşımımızın, bırakınız evrensel değerleri, akılla, izanla, insafla izah edilebilir bir tarafı var mı?

 

Bu okulları kapatmak, ne Türk Milletinin ne de dünya barışının yararınadır. Anadolu insanının emeğine haksızlıktır; böyle politika olamaz, bu siyaset değildir.

 

Toplumun sağduyusundan “elbirliğiyle” uzaklaştırdığımız siyaset kurumunu bir an önce uzlaşmacı ve çoğulcu bir anlayışa dönüştürmeli; çatışmacı, ayrıştırıcı ve ötekileştirici üslubu terketmeliyiz. Burada elbette herkese, her kesime görev düşmektedir, ama herhalde en önemli görev sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan ve siyasi partilerimizin sayın Genel Başkanlarına düşmektedir.

 

Türk okulları, Türk milletinin önderlik ettiği, şefkat ve merhamet adına, barış ve insanlık adına, çağın en büyük medeniyet projelerinden biridir.

 

İnanıyorum ki, Anadolu insanının ortak değerlerine bütün insanlığın ihtiyacı var. Bunları dünyaya açan kurumlarımızdan biri olan Türk okullarına destek olmak, sadece milliyetçiliğin, vatanseverliğin gereği değil; aynı zamanda Türk Milletinin insanlığa karşı sorumluluğudur.

spor-salonuna-yer-tahsis-edildi

Spor Salonuna Yer Tahsis Edildi

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik Burdur’a yapılması planlanan 2014 yılı yatırım programına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.
 
Özçelik’in yazılı açıklaması;
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2014 yılı yatırım programında ilimize yapılması planlanan 2000 kişilik spor salonu yatırım programına alınmıştır. Burdur Şeker Fabrikasına ait taşınmazlardan; Burdur ili merkez ilçesi Bahçelievler mahallesinde bulunan, yaklaşık 10.000 m2lik taşınmazın, “spor salonu yapılmak üzere” Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmek üzere, Maliye Hazinesi’ne bedelsiz olarak devredilmiştir.

 
Söz konusu taşınmazın devrinin; ilgili kurum ve kuruluşlardan gerekli izinlerin alınarak, taşınmazın boşaltılmasına, sınırlarının belirlenmesine ve devre ilişkin diğer her türlü masrafın Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından karşılanmasına ve bu hususların protokole bağlanmasına müteakip ve devir işleminin TÜRKŞEKER A.Ş. tarafından yerine getirilmesinden sonra gerekli işlemlere başlanacaktır.
 
Sportif etkinliklerde kullanılmak üzere yaptığı katkılardan dolayı Maliye Bakanımız Mehmet ŞİMŞEK’e ve Özelleştirme İdaresi Başkanımız Ahmet AKSU’ya ve şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Kamuoyuna selam ve saygılarımla.
 
Bayram ÖZÇELİK
Burdur Milletvekili
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi