sami öztürk vefat

Sami Öztürk vefat etti

Yaklaşık iki ay önce Akyaka Köyü yakınlarında geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan Burdur Belediyesi İtfaiye Çavuşu Sami Öztürk (53 yaşında) vefat etti.

7 Aralık’ta Ağabeyi Bahçelievler Mahallesi Muhtarı İrfan Öztürk’ün kullandığı araçla kaza geçiren ve yaklaşık 54 gündür yoğun bakımda olan Sami Öztürk bu sabah saatlerinde vefat etti.

Öztürk için İtfaiye Müdürlüğü’nde tören düzenlenecek ve Ulucami’de kılınacak ikindi namazından sonra Sultandere Mezarlığı’nda defnedilecek.

Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya facebook hesabından vefat eden İtfaiye memuru Sami Öztürk için başsağlığı mesajı yayınladı.Akkaya ”Vefat eden İtfaiyemiz personeli Sami Öztürk’e Allah’tan rahmet, İtfaiye teşkilatımıza, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

Burdur_Seker_Fabrikasi

Şeker pancarında alımlar sona erdi

Şeker Fabrikası’nın 2013-2014 yılı 59.ncu pancar alım kampanyası sona erdi. 24 Eylül 2013 tarihinde başlayan ve 120 gün süren kampanya döneminde 591 bin ton pancar işlenerek 86 bin 836 ton şeker elde edildi. Burdur Şeker Fabrikası Müdürü Abdülkadir Gülsün yaptığı açıklamada “Fabrikamızda 591 bin 300 ton pancar işlenerek ; 86 bin 836 ton şeker, 24 bin 815 ton melas, 209 bin 675 ton yaş küspe, 209 bin 675 ton yaş posa üretildi. Teslim ettiği pancara karşılık % 20”si oranında 122 bin ton yaş posa çiftçiye ücretsiz dağıtıldı. Çiftçiye dağıtılan toplam yaş küspe miktarı 193 bin 474 ton, 16 bin 201 tonu ise çiftçi ve besicilerimize satılmıştır.” Dedi. Çiftçiden satın alınan ürün bedelinin toplam 96 Milyon 735.000 TL civarında olduğunu aktaran Gülsün “Bu ürün bedelinin % 50’si çiftçiye ayni ve nakdi avans olarak 2013 yılı içinde ekim döneminden başlayarak bu güne kadar ödenmiştir.Fabrikamızca bu güne kadar ödenen ayni ve nakdi avanslar toplamı 36 Milyon 841 bin TL dir” ifadelerini kullandı. Yıllar itibariyle ödenecek bedele esas pancar miktarları, dekara verim ve Fabrikada işlenen pancar miktarlarına bakıldığında 2010 – 2014 yılları arasında işlenen ve tesellüm edilen pancar miktarları ile dekara verim son 10 yılın en yüksek ortalaması olduğunu kaydeden Gülsün 2013 – 2014 sezonunda iş programı ile hedeflenen değerlerin % 100 gerçekleştirildiğini aktardı. Gülsün Burdur Şeker Fabrikası’nın 2013 yılı içerisinde 73 Milyon 612 bin Kg Şeker satışı gerçekleştirildiğini 2013 yılı içerisinde tahakkuk eden ve muhtasar beyanname ile ödenen vergiler tutarı 5 Milyon 593 bin 436,- TL. SSK prim ve tazminatları tutarı ise 6 Milyon 782 bin 030,-TL.dir”” dedi. Gülsün 2014 – 2015 sezonu için Burdur Şeker Fabrikası’na 600 bin ton kota tahsis edildiğini ve çiftçilerden taahhüt alımına başlandığını kaydetti.

AK Parti’yi korkutan logo!

Yüksek Seçim Kurulu, 30 Mart mahalli seçimlerine katılacak siyasi partilerin oy pusulalarındaki yerlerini belirledi. Seçime logo değişikliği yaparak giren AL Parti, sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

AK Partililer, twitter üzerinden yeni bir çalışma başlattı. Seçmenden AK Parti’nin logosuna oldukça benzeyen AL Parti konusunda dikkatli olunması istendi.

3. SIRADA YER ALIYOR

Özellikle yaşlı seçmenlerin renk ve logo benzerliği nedeniyle AK Parti ile AL Parti’yi karıştırabileceği belirtiliyor. Kurayla belirlenen sıralamaya göre AL Parti 3’üncü sırada AK Parti ise 10’uncu sırada yer alıyor.

LOGO VE İSİM DEĞİŞİKLİĞİ YAPTI

Kısaltılışı AL Parti olan Altarnatif Parti, 2008 yılında kuruldu. Genel başkanlığını ise Mustafa Reşit Burkan yapıyor. Partinin resmi sitesinde, AK Parti’nin ampülünün ülkeyi artık aydınlatamadığını ileri süren Burkan, bu yüzden partinin logosunu güneş olarak belirlediklerini söylerken, altındaki burma bileziğin ise zenginliğin ve bereketin simgesi olduğunu belirtiyor.

TWITTER’DA AL PARTİ YORUMLARI

Her yolu deneyen muhalefet, AK Partinin logosuna benzer AL Parti adında bir parti kurarak seçime giriyor 🙂

“AL PARTİ”nin bu haliyle seçime girmesine izin veren YSK 30 Mart akşamı “seçimi AL PARTİ kazanmıştır” açıklaması da yapar olur mu olur….

İşte size Al Parti… bu kadar da olmaz… İçişleri Bakanlığı görmedi mi bu başvuruyu?

türk siyasi tarihinin ilk fake partisi AL Parti oldu sanırım. hedef kitle: okuma bilmeyenler ve yaşlılar. yanlışlıkla iktidar olur lan.

Bir de Al Parti çıkmış. Milletin oyunu alamayınca yanıltarak oy kaybettirmeye çalışıyorlar. Bu kadar zavallı olmayın. Yazık ya

Daha Ak Parti ile Al Parti’yi birbirinden ayırt edemiyorsa vatandaş o oyu da kullanmasın bir zahmet

al parti olayı gelmiş geçmiş en iyi trollük örneklerinden ya. emral’dan daha iyi.

DİKKAT..!! Buda yeni tezgah,’AL PARTİ’ Tuzağına düşmesin kimse,yayalım uyaralım.Şark Kurnazlarına DİKKAT..!!

Al Parti mi ? Bu çok aptalca 🙂 Hemde logosu AKP çakması, insan ismini Ap-Ak falan yapar logoya da florasan, bak nasıl oy yağıyor size :)))

Genel secimde 5 AKP’liden 1’i dalginlik gosterse, AL Parti baraji asar! (%0.1’lik sol partiler niye dusunemedi bunu?)

‘Hayalet’ erdoğan!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde İzmir’de yaptığı hologramlı konuşma dış basında büyük ilgi gördü.

Başta Guardian, Bussiness Insider, Daily Mail ve Huffington Post olmak üzere birçok yayın organında yer bulan haber, The Atlantic dergisinin sitesinde en popüler ilk 10 haber arasında üçüncü oldu.

The Verge, The Atlantic, Huffington Post ve MSN‘in haber siteleri ise haberi, “Recep Tayyip Erdoğan: Orada olmayan başbakan”, “21’inci yüzyıl siyasetine hoş geldiniz”, “Türkiye başbakanı 3 metrelik hologram ile konuşma yaptı” ve “Türk başbakanı büyük etki yaratmayı biliyor” manşetleri ile verdi.

HAYALET Mİ? HAYIR TÜRKİYE’NİN BAŞBAKANI

Radikal.com.tr’nin haberine göre, İngiliz Guardian gazetesinin internet sitesinde günlük olayların soru-cevap şeklinde ele alındığı ‘Passnotes’ bölümünde, Erdoğan’ın hologram görüntüsüyle ilgili bir yazı yayınladı. Yazı şöyle:

İsim: Recep Tayyip Erdoğan

Yaş: 59

Görünüm: Kısa süreli, gelip geçici

Bir hayalet mi?: Hayır yaşıyor. Aslında, o Türkiye’nin başbakanı.

Öyleyse neden saklanıyor?: Hayır, sadece meşgul. Erdoğan geçen Pazar iktidardaki AKP ’nin toplantısına katılamayınca alternatif bir düzenleme yaptı.

Güvenilir bir temsilci mi yolladı?: Hayır kendisinin dev bir hologramını yolladı.

Uyduruyorsun: Hiç de değil. Erdoğan’ın yansıtılmış avatarı tezahürat yapan destekçilerine, “hain şebekelerin hazırladığı saldırıların gölgesinde bir seçime gidiyoruz” diye sesleniyordu.

Komik, bu tam bir hayaletin söylemesini bekleyebileceğin şifreli ve kafaya takılacak bir şey: Erdoğan’ın hükümeti şu anda hasar verici bir yolsuzluk skandalına saplanmış durumda. Üç bakanı istifa etti. Fakat Erdoğan bir devlet bankasının dahil olduğu suçların soruşturulması konusunda “dış ve iç karanlık grupları” ve devletin içindeki “paralel yapılanmayı” suçluyor.

Ne demek bu?: Basitçe kendisinin iktidar içindeki karanlık güçlerin kurbanı olduğunu söylüyor.

Dev bir hologram için bu biraz fazla. Tarihte bu tuhaf şeyi yapan ilk kişi o mu?: Politikacı olarak bile ilk değil. (Hindistan’ın) Gujarat eyaleti başbakanı Narendra Modi, 2012’deki seçim kampanyasında kendisinin nutuk çeken avatarını 53 farklı noktaya aynı anda ışınlamıştı. Bununla kendisini Guinness Rekorlar Kitabı’na kaydettirdi.

Kazandı mı?: Evet. Ve aynı yıl holografi bir kez daha kullanıldı. Merhum rapçi Tupac’ın görüntüsü, birlikte performans sergiledikleri Snoop Dogg’un yanına, sahneye yansıtıldı. Prens Charles bile bir keresinde Dünya Gelecek Enerji Zirvesi’nde sanal olarak görünmek için hologram kullandı.

Bu teknolojinin ürpertici olmayan bir uygulaması var mı?: Hayır, şimdiye kadar yok.

Nasıl çalışıyor?: Gayet basit: Üç boyutlu bir görüntü iki boyutlu olarak özel bir şeffaf folyoya yansıtılıyor. Sonuç gerçek bir hologram değil ama uzayda bir şekil yanılsaması oluşturuyor.

Anlayamadım?: Ben de. Başkasına sorabilir misin?

Bunu söyle: “Sizi burada görmek çok iyi başbakanım”

Ama bunu söyleme: “Elinizi sıkabilir miyim?”

Adaydan uhrevi vaat!

Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) belediye başkan adayı olan Nevzer Uzun, belediye başkanı seçilmesi halinde her yıl 65 yaş üzeri 10 kişiyi Umre’ye gönderme vaadinde bulundu.

Ev ev gezerek seçim çalışmalarını yürüten Nevzer Uzun sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada “Her yıl maddi imkanları olmayan 65 yaş üzerindeki 10 hemşehrimi Umre ‘ye göndermek için adayım” dedi.

Uzun, Umre’ye gönderme projesinin kaynağının hayırseverlerden toplanacağını belirtti

Sıralama belli oldu

30 Mart’ta düzenlenecek yerel seçimlere katılacak partilerin oy pusulasındaki yerleri belli oldu. AK Parti 10’uncu, CHP 24’üncü, MHP 26’ıncı, BDP 20’nci sırada yer aldı.

30 Mart’ta düzenlenecek Mahalli İdareler seçimlerine katılacak partilerin oy pusulasındaki yerleri belli oldu.

Oy pusulasındaki yerler için Yüksek Seçim Kurulu’nda (YSK) siyasi parti temsilcilerinin huzurunda kura çekimi yapıldı.

Yapılan kurada AK Parti 10’uncu, CHP 24’üncü, MHP 26’ıncı, BDP 20’nci sırada yer aldı.  

Bizi durduramayacaksınız

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül Başbakan Erdoğan’ın hakkındaki yolsuzluk iddiaları karşısında Twitter üzerinden bir açıklama yaptı.

Başbakan Erdoğan Sarıgül’ün 2004 yılında partiden ihrac edilmesiyle ilgili olarak
hazırlanan raporu bugün göstermişti. Erdoğan bu raporda yer aldığını söylediği yolsuzluklardan ve usulsüzlüklerden bahsetti. Mustafa Sarıgül resmi Twitter 
hesabından, “Kara propaganda kaybedenlerin oyunudur. İftira ve karalamalar ile büyük yürüyüşümüzü durduramayacaksınız” dedi.

Sarıgül Başbakan’ın kendisiyle ilgili olan sözleri üzerine “Benim kavga etmemi istiyorlar. Beni kendi bataklıklarına çekmek istiyorlar. Öyle yağma yok. Artık gündemi onlar tayin etmeyecek, biz tayin edeceğiz” dedi.

Mustafa Sarıgül seçim çalışmaları kapsamında bugün Kocamustafapaşa ve Bayrampaşa’da halkla buluştu. Sarıgül Kocamustafapaşa Meydanı’nda kendisini görmek için gelen yüzlerce kişiye hitap etti. Sarıgül Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın  kendisi hakkında dile getirdiği yolsuzluk iddialarına da yanıt verdi. Sarıgül özetle şunları söyledi: 

BENİ HUKUKSUZ DİNLİYORLAR
“Hakkımda açılmış herhangi bir dava ya da soruşturma yok. Beni hukuksuz olarak dinliyorlar. Bunun belgeleri elimde ama şunu bilsinler, korkutamazlar beni, durduramazlar beni.”

TRAFİK ÇİLESİNE SON VERECEĞİZ
“İstanbul’u 20 yıldır yönetenlere sesleniyorum: Londra’dan İstanbul’a gelen bir yurttaşımız 3,5 saatte geliyor, ama Yeşilköy’den şehir merkezine 2 saatte ulaşıyor. Yazıktır, günahtır. İstanbul’da trafik çilesine son vereceğiz.”

YURTTAŞ DEĞİŞİM İSTİYOR
“Bazıları bizim onları takip etmemizi istiyor. Kendi karanlık tuzaklarına bizi çekmek istiyorlar. Ancak artık gündemi onlar tayin etmeyecek, biz tayin edeceğiz. Çünkü yurttaşlarımız değişim istiyor. Durmaya hakkımız yok, çünkü tehlike artık yanımızdan geçmiyor, üzerimize geliyor. Buna sessiz kalamayız.”

15 SANİYE SONRA NE OLACAĞI BELLİ DEĞİL
“Bizim üzerimize gelecekler, gece yarısı evlere gelecekler, ancak korkmayacağız. Şuan itibariyle hakkımda açılmış bir tek dava ve soruşturma yok. Ama 15 saniye sonra ne olacağı belli değil çünkü özgürlük yok.“

ÇANTADA KEKLİK DÖNEMİ BİTİYOR
“İktidar diyor ki yurttaşların yüzde 50 si benim, geri kalan ne yaparsa yapsın. Yurttaşları ikiye bölersen o zaman palalı adamlar ortaya çıkar, kadınlarımıza kızlarımıza saldırır. Biz bunu yapmayacağız. Biz yurttaşlarımızın yüzde 100 nün yüzünü güldüreceğiz. Artık çantada keklik dönemi bitiyor.”

KADİR ABİ ALINMASIN
“İstanbul’a giden yolları çalışa çalışa ördük. İstanbul 20 yıldır aynı anlayışla yönetiliyor. Kadir Abi alınmasın ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı arıyoruz, bulamıyoruz. Artık İstanbul Ankara’dan değil, İstanbul’dan yönetilecek.” 

‘mecburen’ aday gösterildi

2014 yerel seçimleri öncesi Ak Parti ile CHP arasında kıyasıya rekabetin yaşanacağı iller arasında gösterilen Ankara’da Mansur Yavaş ve Melih Gökçek arasındaki kıyasıya rekabet devam ediyor.

“TAYYİP BEY’İN EN ÇOK RAHATSIZ OLDUĞU İL”

CNN Türk ekranlarında yayınlanan “Türkiye’nin Nabzı” programına konuk olan Metropol Araştırma Merkezi Başkanı Özer Sencar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le ilgili sert ifadeler kullandı.

 “Melih Gökçek, Tayyip Bey’in mecburen koyduğu bir adaydır” diyen Sencar “Gökçek Ak Parti’nin mevcut adaylar içerisinde gösterebileceği en yanlış adaydır. Ama Tayyip Bey, bizim bilmediğimiz nedenlerden dolay onu aday göstermiştir. 2009 seçimlerinde de Gökçek’in nasıl aday gösterildiğini ben çok iyi biliyorum. Tayyip Bey’in şuanda en çok rahatsızlık duyduğu illerden birtanesidir Ankara. Acaba yanlış yaptık mı diye düşünüyordur. Tayyip Bey, ciddi bir riski göze aldı” dedi.

“GÖKÇEK’İN OYU YÜZDE 45 BANDINDA”

Melih Gökçek’in oy oranına ilişkin yaptıkları araştırmanın sonucunu da açıklayan Sencar şu ifadeleri kullandı: “Melih Gökçek’in oyu kesinlikle yüzde 50 falan değil. Yüzde 43 bandındadır. 2.5 puanlık bir AK Partili seçmen Mansur Yavaş2ın arkasına geçerse seçim başa baş olur.”

O dava yeniden açılmalı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TÜBİTAK’ın İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesine gönderdiği raporun ardından Poyrazköy davasının yeniden açılması gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Poyrazköy davasının görüldüğü İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen TÜBİTAK raporuyla ilgili, “Davanın tabii yeniden açılması gerekiyor. Biz öteden beri şunu savunduk; Özel Yetkili Mahkemeler kaldırılmalı ve bu mahkemelerde görülen davalar normal mahkemelerde yeniden görüşülmeli” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Bülent Ecevit Parti Okulunun açılışını yaptıktan sonra gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, “Meclis başkanının daha önce grup başkanvekilleriyle yaptığı toplantıda iki öneri öne sürdüğü söyleniyor: HSYK için 22. maddeden sonra bir uzlaşma komisyonu olsun ya da anayasa şeklinde… Nasıl bakar CHP bu öneriye?” şeklindeki sorusu üzerine, Kılıçdaroğlu, “Uzlaşma komisyonunun görev yapmasını ısrarla istedik. AKP gelmemesine karşın, üç siyasal partinin temsilcileri uzlaşma komisyonunu sürdürmek istediler. Üç kez gittiler. Ne Sayın Çiçek ne de AKP milletvekilleri gelmedi. Dolayısıyla bu uzlaşma komisyonu sona erdi. Ama yeni bir uzlaşma komisyonu oluşturmak isterse Sayın Çiçek, bunu anlayışla karşılarız ve arkadaşlarımızı görevlendiririz” dedi.

Kılıçdaroğlu, bir başka gazetecinin, “Balyoz ve Poyrazköy davalarına en önemli delil olan 5 No’lu CD’leri, harddisklere usulsüz veri yüklendiğine dair TÜBİTAK’ın bir raporu manşetlerde de vardı bugün. Yeniden yargılamanın önünü açacağı belirtiliyor. Siz bu gelişmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Son derece önemli. Defalarca bu delillerin sahte olduğunu, üretildiğini, ısrarla ve ısrarla dile getirdik. Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında pek çok uzman bu delillerin üretildiğini ifade etti. Ama hiç kimse dinlemedi. TÜBİTAK yeni bir rapor vermiş, davanın çöktüğünü gösteriyor bu. O sahte delillerle masum insanların mahkum edildiğini gösteriyor. Davanın tabii yeniden açılması gerekiyor. Biz öteden beri şunu savunduk; Özel Yetkili Mahkemeler kaldırılmalı ve bu mahkemelerde görülen davalar normal mahkemelerde yeniden görüşülmeli.” 

Mesele sadece dershane değilmiş

Başbakan Yardımcısı Arınç, dershaneler düzenlemesinin de içinde yer aldığı kanun taslağının Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldığını belirtti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Milli Eğitim Personeli ve Teşkilat Yapısına İlişkin Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılmasını öngören kanun tasarısının Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldığını, bunun 3 maddesinin dershanelerle ilgili olduğunu belirten Arınç, şöyle konuştu:

“Özel dershanelerinin faaliyetlerinin daha önce açıkladığımız gibi 1 Eylül 2015’e kadar sürdürülmesi, bunların özele okula ve başka özel eğitim kurumuna dönüşmek isteyenlerin desteklenmesi, öğrenci etüt merkezlerinin buna bağlı hükümleri içermektedir. Çok pozitif bir düzenleme yapıldığı görüldü. Arkadaşlarımız katkılarını sundular. Olumlu bulunarak imzaya açıldı.”

Arınç, tasarısıya ilişkin, “Meclis gündemine süratle alır, komisyondan bir şekilde süratle geçerse Meclis takvimi ne kadar gerektiriyorsa o kadar zamanımız da olursa bu geçebilir ama Mart ayının ayının başında Meclis tatile girecekse en azından çalışmayacaksa seçim dolayısıyla bu tarihe kadar da yetişmeyecekse Mart’tan sonra bakılır diye düşünüyorum” dedi.

“Mesele sadece dershane değilmiş”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dershanelerle ilgili düzenlemelere ilişkin şunları kaydetti:

“Dershaneleri kapatmakla bütün gençlerimizin sokağa döküleceğini ifade edenler herhalde bundan memnun olmadılar ki mesele sadece dershane değilmiş önümüze başka meseleler geldi. Dolayısıyla ben dershaneler konusunda samimi düşünceler taşıyan herkesin şu anda dahi tasarıyı gördükten sonra Meclis’teki görüşmeleri esnasında, hangi pozitif düzenlemenin olması gerektiğini bize söylerlerse, bu aşamadan sonra bile onlarla birlikte oluruz. Ama sadece bağırıp çağırarak hükümeti yıpratmayı, itibarsızlaştırmayı ve arkasından yaşanacak olaylara zemin hazırlamayı amaç edinenlere kötü haberim var; kusura bakmayın sizin samimiyetiniz yok, sizler dershane konusunu sadece bir kavgayı başlatmak için ortaya koymuşsunuz. Çünkü gelişmeler onu gösteriyor.”

“Katliamı en çok hisseden Türkiye’dir”

Arınç, Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçunu belgeleyen fotoğraflara ilişkin, “Suriye’de yaşanan trajedeyi, insan hakları ihlallerini hatta katliamı, çünkü bunlar fotoğraflarla belgelendi, en çok hisseden, göğsünde, kalbinde taşıyan Türkiye’dir. Buna bizzat şahit oluyoruz. Suriye’deki dramın, tarjedinin bir an önce sona ermesi için kim ne yapacaksa Türkiye bunu destekler. Onlara yardımcı olur” diye konuştu.