Yerinde Tescil Hizmete Girdi

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar, seçim döneminde Borsa üyelerine söz verdiği yerinde tescil hizmetini hayata geçirdi. 21 Nisan 2014 tarihi itibariyle, Bucak ilçesindeki üyeler, artık Burdur’da gelmeden tescil işlemlerini kendi ilçesinde yaptırabilecekler. Böylelikle, üyelerin hem zaman hem de maddi yönden mağdur olmayacağını aktaran Başar, yerinde tescil hizmetinin ilerleyen günlerde diğer ilçelerde de yapılacağını söyledi.

 

Burdur Ticaret Borsası Muhasebe ve Mali İşler Memuru ile Tescil ve İstatistik Memurundan oluşan iki kişilik ekip, 21 Nisan 2014 tarihi itibariyle Bucak Ticaret ve Sanayi Odasında, yerinde tescil hizmetine başladı. Her ayın belirli günlerinde, Bucak’ta tescil hizmetinin bundan sonra kesintisiz devam edeceğini aktaran BTB Başkanı Yılmaz Başar, “Ben ve ekibim, seçim döneminde üyelerimize yerinde tescil hizmeti söze vermiştik. Kısa sürede bunun alt yapısını oluşturarak, şuanda Bucak ilçemizde bu hizmeti vermeye başladık” dedi.
 
Her ayın belirli günlerinde, yerinde tescil hizmetinin kesintisiz olarak devam edeceğini aktaran Başar, “Bu uygulamamız belki de diğer illerdeki Ticaret Borsalarına örnek olacak. Bundaki amacımız, üyelerimizi Borsamıza kadar yormadan, zamanlarını çalmadan hizmet vermek. İlçelerimizden tescil yaptırmaya gelen üyelerimiz, bir günü boşa harcıyor, gelip giderken de masraf yapıyorlardı. Bundan böyle üyelerimiz bize değil, biz üyelerimize gideceğiz” şeklinde konuştu.
 
Üyelerden gelen taleplerin, kendileri için büyük önem arz ettiğini aktaran Başar, “Göreve yeni başladığımızda da söylediğim gibi, buraya oturmak için değil, sahada çalışıp, üyelerimize en iyi şekilde hizmet vermek için geldik. Örneğin, Bucak’taki üyemiz hangi hizmetten yararlanıyorsa, Altınyayla’daki üyemizde aynı hizmetten yararlanmalı. Bunun içinde çalışma arkadaşlarımızla birlikte üyelerimize hangi hizmetleri verebiliriz, bunun çabası içerisindeyiz. Yerinde tescil hizmetimiz, üyelerimize hayırlı olsun” diye konuştu.