Spor Salonuna Yer Tahsis Edildi

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik Burdur’a yapılması planlanan 2014 yılı yatırım programına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.
 
Özçelik’in yazılı açıklaması;
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2014 yılı yatırım programında ilimize yapılması planlanan 2000 kişilik spor salonu yatırım programına alınmıştır. Burdur Şeker Fabrikasına ait taşınmazlardan; Burdur ili merkez ilçesi Bahçelievler mahallesinde bulunan, yaklaşık 10.000 m2lik taşınmazın, “spor salonu yapılmak üzere” Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmek üzere, Maliye Hazinesi’ne bedelsiz olarak devredilmiştir.

 
Söz konusu taşınmazın devrinin; ilgili kurum ve kuruluşlardan gerekli izinlerin alınarak, taşınmazın boşaltılmasına, sınırlarının belirlenmesine ve devre ilişkin diğer her türlü masrafın Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından karşılanmasına ve bu hususların protokole bağlanmasına müteakip ve devir işleminin TÜRKŞEKER A.Ş. tarafından yerine getirilmesinden sonra gerekli işlemlere başlanacaktır.
 
Sportif etkinliklerde kullanılmak üzere yaptığı katkılardan dolayı Maliye Bakanımız Mehmet ŞİMŞEK’e ve Özelleştirme İdaresi Başkanımız Ahmet AKSU’ya ve şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Kamuoyuna selam ve saygılarımla.
 
Bayram ÖZÇELİK
Burdur Milletvekili
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi