Burdur Haber

Burdur'un haberleri

Milletvekili Göker de cezaevine girebilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında olduğu 13 CHP’li ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ten tutuklanabilir.

Dokunulmazlıklar kaldırılırsa 4 yıl hapis istemli bu davalarda, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, CHP’li 12 milletvekilinin tutuklanabileceği siyaset kulislerinde dile getiriliyor.

Halen ”Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 1845 dava ve soruşturma var. Çok sayıda tutuklama da yaşandı.

TBMM’de ”Cumhurbaşkanına hakaret” suçu iddiası ile Kılıçdaroğlu hakkında 5 ayrı dokunulmazlık dosyası bulunuyor. 3/317-340-485 ve 3/496 numaralı bu dosyalardaki fezlekelerde, CHP liderinin dokunulmazlığının kaldırılarak yargılanması isteniyor.

Kılıçdaroğlu hakkında son olarak da, Erdoğan’a ”Diktatör bozuntusu” dediği için fezleke hazırlanmıştı.

“GÖKER, 13 İSMİN ARASINDA”

Aynı suç iddiası ile TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Barış Yarkadaş, Gürsel Tekin, Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İzmir Milletvekili Musa Çam, Ankara milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal hakkında da dokunulmazlık dosyası bulunuyor.

Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in hakkında devam eden fezleke sürecine “Bizler rica nedir bilmeyiz; bedeli neyse öder, hakkımız olanı alır çıkarız:Yüreği yetenlere selam olsun.” şeklinde sosyal medya üzerinden yorum geldi.

GOKER-FACE-03052016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir