Burdur Haber

Burdur'un haberleri

MAKÜ’ye dev ticari kompleks

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde dev ticaret alanı inşaatında çoğu gitti azı kaldı. Üniversitede süren inşaatın bitmesiyle başta öğrenciler olmak üzere tüm Burdur halkının bir takım sosyal ihtiyaçları giderilmiş olacak.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde 14 Bin 675 metre karelik kapalı alana sahip ve içerisinde ticari işletmelerin bulunacağı öğrenci sokağı geçtiğimiz yılın mart ayında protokolü yapılmış süre gelen aşamada ise inşaatına başlanmıştı. Ceylan İşletme A.Ş. isimli firmanın 17 yıl üst kullanım hakkıyla yap -işlet- devret modeliyle hizmete sunacağı ticari alanların bulunduğu kapalı ve açık kompleks Burdur kent merkezinde yaşayan insanların ve esnafların üniversite ile organik bağ kurmasını sağlayacak.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde 14 Bin 675 metre karelik kapalı alana sahip ve içerisinde ticari işletmelerin bulunacağı öğrenci sokağı geçtiğimiz yılın mart ayında protokolü yapılmış süre gelen aşamada ise inşaatına başlanmıştı.

Ceylan İşletme A.Ş. isimli firmanın 17 yıl üst kullanım hakkıyla yap -işlet- devret modeliyle hizmete sunacağı ticari alanların bulunduğu kapalı ve açık kompleks Burdur kent merkezinde yaşayan insanların ve esnafların üniversite ile organik bağ kurmasını sağlayacak.

ALIŞVERİŞ ADINA NE VARSA…

Çarşı kompleksi olarak inşaatı devam eden alanda alışveriş anlamında akla gelen her şeyin bulunacağı belirtiliyor. İçerisinde kafeler, eğlence salonları, spor tesisleri, PTT, kargolar, banka şubeleri, bankamatikler, restoran ve fast food mağazaları, giyim mağazalarının bulundurulacağı belirtiliyor.

TERAS VE YÜRÜYÜŞ ALANLARI

1645 metre kare terasın bulunacağı tesiste, yürüyüş ve dinlenti alanlarının bolca bulunması dikkat çekiyor. 3575 metre kare yürüyüş alanı, 2512 metre kare teras alanı ile başta üniversite öğrencileri ve akade-misyenler olmak üzere tüm Burdur halkı için ihtiyaç duyulan sosyal alanın eksikliği gidecek.

YARIŞMALARA İMKAN TANIYACAK

Basketbol ve futbol sahasının yanı sıra 4 adet tenis kortunun da bulunduğu tesiste, sportif yarışma ve organizasyonların da yapılabilmesi sağlanacak. Havuz ve heykellerin de bulunduğu tesislerde ile başta üniversite öğrencileri ve akademisyenler olmak üzere tüm Burdur halkı bolca zaman geçirmesi ön görülüyor.İnşaat alanında çalışmalar sürerken inşaatın Ağustos 2016’da bitmesi ve hizmete girmesi bekleniyor.

Burdurweb.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir