Burdur Haber

Burdur'un haberleri

BUTSO’nun kadın girişimci seminerine yoğun ilgi

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik: “Eğitim seminerlerine ilgi artışı görüyoruz. Bu memnuniyet vericidir.”

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Salonunda, geçtiğimiz gün, BUTSO Danışmanı Doç.Dr.Ertan Beceren tarafından verilen “Çocuğun Gelişiminde, aile ve okul engeli” konulu seminere, geçmiş programlara göre önemli ilgi artışı gözlendi. Bazılarının çocuklarıyla katıldığı, BUTSO Girişimci Kadınlar Kurulu mensupları, “Seminerin çok yararlı olduğunu ve çok şey öğrendiklerini” ifade etti.

Her türlü sıkıntının, eğitimsizlikten kaynaklandığını vurgulayan BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; “Eğitim seminerlerine ilgi artışı görüyoruz. Bu memnuniyet vericidir.” Önceleri 3-5 kişinin katıldığı eğitim seminerlerine bu kez 30 kadının katıldığını gördük. Bundan büyük memnuniyet duyduk. Zira, her türlü sosyal ve ekonomik sorunların temeli eğitimsizlikten kaynaklanmaktadır. Bu ilginin artacağını düşünüyor, umutlanıyoruz” dedi.

Verdiği eğitim seminerine ilgi artışının sevindirici olduğunu belirten Doç.Dr.Ertan Beceren, “İş hayatına katılan kadın sayısı artmaktadır. Eşlerin çalıştığı ortamda, çocukların ve ailenin sorunları bulunmaktadır. Bu durumda, karşılaşılan sorunların da ciddi ve etkili eğitim süreçlerinde çözülmesi gerekmektedir. BUTSO’da verdiğimiz ‘Çocuğun Gelişiminde, aile ve okul engeli’ konulu seminerimize katılan annelerin ilgisinin iyi olduğunu gördük. Kadınlarımızdan gelen yoğun sorular da, onların bilgiye ve eğitime ihtiyaç duyduklarını, programları önemsediklerini göstermektedir” dedi.

“Kişilik ve başarı temelleri, ana rahminde başlayan eğitime, ana-babanın davranışlarına dayandığını” vurgulayan ve ‘Aşk’ kavramı üzerinde çok çarpıcı ve canlı örneklemelerle duran Beceren Hoca; “Bütün toplum katmanlarında olduğu gibi, kadınlarımızın kafasında yer alan ve bir kısmı da gelenekselleşmiş olan yanlış bilgi ve kavramların, eğitimle düzeltilmesine ihtiyaç olduğunu” söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir