Burdur Haber

Burdur'un haberleri

Burdur’da Meral Akşener rüzgarı

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener Burdur’da MHP’lilere seslendi.

Antalya’dan Karayolu ile Burdur’a gelen Akşener, İnsuyu Mevkiinde İl Başkanı İbrahim Sakızcı tarafından karşılandı. Uzun bir araç konvoyu ile Burdur’a gelen Akşener kent merkezindeki bir otelde bir süre dinlendikten sonra Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda partililere seslendi.

Akşener MHP’deki Kongre süreci ile ilgili olarak, “bir yola çıktık. bu yol MHP’nin 1 kasım’da aldığı sonucu kabul etmeyen, bu sonucun MHP’nin potansiyelini yansıtmadığına inanan daha büyük bir potansiyele ülkücü iradenin MHP mensuplarının layık olduğunu kabul eden bir yoldur” dedi.

Akşener şunları söyledi; 1 Kasım sonrası Genel Başkan’a ve Genel Merkez Yöneticilerine dedik ki ‘gelin meşveret yapalım, toplayın Olağanüstü Kurultayımızı Meşveret yapalım. Meşveret hem sünnetdir hem töredir. Hem sünnet işlesin hem töre işlesin. Ama bize ‘Hayır, bakın işinize, gidin delegelere alabilirseniz imzaları getirin’ dediler. 548 delegemiz imza verdi. Burdur bir bütün olarak imzaları verip arkasında kaya gibi duran bir şehirdir. Götürdük 548 imzayı ‘hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur’ dediler, isterseniz bin 100 imza getirin dediler. Bizi Mahkeme kapısına gönderdiler. Gittik mahkeme kapısına. 12’inci sulh Hukuk Mahkemesi görevini yaptı imzalar gerçektir hadi bakalım Kongrenizi yapabilirsiniz dedi. Bu kadarcık şey bile, bu sonuç bile Türkiye’yi karıştırdı. ‘8 Nisan’da karar alındı 9’unda 7 havuz gazetesi aynı manşetle çıktı, MHP’ye darbe varmış. Başta ben olmak üzere bütün arkadaşlarımız ve üst kurul delegelerimiz ki onlar ben de dahil 21 Mart 2015’te Sayın Genel Başkanı ve MYK’mızı seçen delegelerdir. Onlarda değişen birşey yok aynı insanlar. O gün bu insanlar öz ülkücü, ülkü erleri ama 9 Nisan’da hepsi paralelmiş. Biz paralel, maralel değiliz ama siz yamuksunuz yamuk. Öyle yamuksunuz ki bu ülkenin kurumlarını yamulttunuz.” dedi.

 

Akşener “Korku dağları bekliyor. O günden itibaren başladı top, tüfek mitralyöz atışı hepimize. Her birimize Havuzdan özellikle reisci takımdan başladı top atışı. Ama onlar bizi bilmiyor. Biz iğnenin deliğinden geçtik. Vız gelir tırıs gider. Bu muhteremleri yetişritiren Rahmetli Erbakan’ın deyimiyle ‘Sizi gidi korkak tavuklar sizi’.

Genel Merkez bize amma da koltuk meraklısıymışlar diyor, “Evet koltuk meraklısıyız sordunuz mu. Yamuk hale getirilmiş, yamultulmuş dış politikayı, ülkenin 2 paralık edildiği dış politikayı düzeltmek için, ekonomiyi rantiyenin eline veren istihdamı ortadan kaldıran, sıcak parayla iş gören, gençleri umutsuluk ve yılgınlığa iten, haksız kazancın önde olduğu, senden mi bendenmi diye vatandaşların ayrıldığı ve yatırımın hiç olmadığı bütün sistemin bulunan sıcak parayla döndürüldüğü bir ekonomik düzeni düzeltmek,Türk Milliyetçiliği gözü ile bakan yıllık yüzde 6-7 büyümeyi sağlayıp bu büyümeyi de adaletli bir biçimde milletimizin aziz fertlerine dağıtılan bir ekonomik modeli ve istihdamın arttığı yatırımın arttığı bir ekonomik modeli ortaya koymak, ülkeyi güçlü ekonomisiyle bölgesinin lider ülkesi haline getirmek için koltuk meraklısıyız.

 

“Bir baktık ki tepelere korku sisi inmiş. Korkunun ecele faydası yok. Dün sayın Bahçeliye ağzından lav çıkarak, küfür çıkarak konuşanların gözünde bizim Genel Başkan oldu bir melek, evliyaı kiram. Bense bu meleğin kanatlarını yolan birisiyim” diyen Akşener ”Adalet Bakanının yorumuna göre Mahkemeler siyasi partilere karışamazmış. Eeee Kim karışırmış, bunu yeniden düzenlemek için Siyasi Partiler yasasını değiştirmeye karar verdi abiler. Şimdi gençlerin diliyle söyleyeyim, ‘Bu kafa neyin nesi abi, ne içtin’. Bütün bunlar Ülkücülerin diş sinirine basan hamleler. Ama inadına sabrediyoruz. İnadına sabredeceğiz. İnadına da bu kongreyi yapacağız. Bizim uzunca bir zamandır herkes biza laf söylüoyr, Genel merkez Devlet adamlığı konusunda Ordinaryüs Profesörlerden oluştuğu için ‘Sabır Ya Hacı’ durumunda. Tek alkışlandığımız yer Sokaktan çekilen Ülkücüler. Ülkücüler neydi ki sokaktan çekildiler. Ülkücüler önüne gelene yumruk, tokat mı atıyordu ki terbiye edildiler. Tek alkış yerinin bu olduğu bir sistemi reddediyorum.Sayın genel başkana Sırrı Sakık ‘sen assan assan Apo’nun ceketini vestiyere asarsın’ dediği zaman Sırrı Sakık’a ‘Nesebi gayri sahih’ dedin mi, diyemedin, niye diyemedin. Maliyeti yüksek maliyeti. Ama ülkücüye sövmenin maliyeti yok. Aydın Ünal diye bir adam, AKP Milletvekili Sayın devlet Bahçeli için 7 Haziran’dan sonra koalisyon görüşmelerinden sonra dediki ‘sana salyalarını yalatacağız’ bu kişiye bu muhteremler ‘Nesebi gayri sahih’ diyebildiler mi, diyemediler. Çünkü maliyeti yüksek. Şimdi buradan söz veriyorum kim istiyorsa kendine pay çıakrsın bundan sonra bir ülkücüye hakaret edenin , bir ülkücünün saçının teline zarar verenin başına gök kubbeyi indirmezsem namerdim” diye konuştu.

Akşener Devlet Bahçeliye seslenerek, ‘7 Haziran’da ver Bilal’i, al İktidarı dediniz, Bir iktidar olma hayalini, Milletin bize verdiği görevi ortadan kaldırdınız. Ver Bilal’i Al İktidarı’ sözünüz hala geçerli mi ? Bunların hiç biri geçerli değilse Reis’ten özür dilediniz mi? (Bir partilinin resi deme diye bağırması üzerine) öyle diyorlar öyle, şöyle tırnak içinde reis. Reis bize ait birşey değil mi. Bak o’nu bile çalmışlar be. O nu bile çalmışlar. Tamam bir daha demiyeceğim. Neden demiyeceğim biliyor musunuz, şimdi bu gazeteciler Reis diyorlar da o’nu bile bizden aşırmışlar onu farketmemiştim. Bundan sonra zinhar demek yok. Buradan hep birlikte, bir ağızdan hem AKP’lilere, hem Saraya, hem Genel Merkeze Vallahide, billahi de and olsun, şart olsun MHP’yi AKP’nin arka bahçesi yapmayacağız. Yaptırmayacağız.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir