Belediye Meclisi Toplandı

Burdur Belediye Meclisi’nde 2. OSB Müteşebbis Heyeti kurulu üye seçiminde CHP gurubunun teklifi ile CHP, AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinden oluşan üyeler seçildi.

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun başkanlığında Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Burdur Belediye Meclisi’nde 2. OSB Müteşebbis Heyeti kurulu üye seçiminde CHP gurubu adına Burhan Cahit Kararkurt, 2 CHP bir AK Parti ve 1 MHP Meclis üye seçilmesi önerdi. Yapılan oylamada Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz doğal üye, CHP’li Burhan Cahit Karakurt, Ali Say, AK Partili Mehmet Fatih Çınar ve MHP’li Yavuz Kaya oy birliği ile seçildi. Yedek üyeliklere ise Binnur Çığrı, Osman Kurt, Bayram Kepenek, Ersin Taşlıoğlu ve Necdet Bedur seçildi.

Belediye Meclisi Toplandı (1)

Meclisin diğer gündem maddesinde ise şehir içi yollarının asfalt kaplama işlerinde kullanılmak üzere ihtiyaç olan bitüm malzemelerin alınabilmesi için İller Bankasından 2 bin 800 TL kredi alınması ve protokol yapılması için oy çokluğu ile Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yetki verildi.

Birlik beraberlik mesajı veren Başkan Ercengiz, “Geçmiş dönemle hesaplaşan bir anlayış içinde asla olmayacağız. Burdur’a katkı koymak amacıyla, katılımcı ve çoğulcu bir anlayış içinde olacağız. Siyasi kaygılarımızı ön plana çıkaran bir anlayış içinde olmamamızı rica ediyorum. Bugün bir başlangıç olsun Burdur yararına olacak ne varsa hep birlikte adım atalım. CHP gurubu ile yaptığımız görüşmede AK Parti ve MHP’den de birer üyenin olması kararını aldık. Bir olalım birlik olalım. Biz bundan sonraki süreçte ortak akılda buluşarak birlikte hareket edeceğimize inanıyorum. Önemli olan Burdur’un çıkarları. Burdur insanın mutlu edilmesidir.” diye konuştu.