Başkan Mutlu’nun yüzünü güldüren anket

Bucak Belediyesi ile ilgili bir bilimsel çalışmada yayınlamak üzere Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından yapılan anket çalışması sonucu, Bucak Belediyesi’nin çalışmalarından yüzde 74 oranında memnuniyet çıktı. Bu Pazar günü seçim olsa Süleyman Mutlu’ya oy verir misiniz” sorusuna ankette yüzde 47.8 oranında evet veririm çıkarak yüzde 43.5 ile başkan seçilen Süleyman Mutlu’ya desteğin arttığı görüldü.

Bilimsel çalışmada yayınlamak üzere Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından yapılan anket çalışması sonucu 20 mahallede yüz yüze gerçekleştirilen 1036 vatandaşın katıldığı ankette Bucak Belediyesi’nin çalışmalarından yüzde 74 oranında memnuniyet çıktı. Bilimsel anket çalışması ile ilgili açıklamada bulunan Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, ‘Bucak’ta yaşamak bir ayrıcalık olacak’ sloganıyla çıktıkları hizmet yolunda en iyi hizmeti ilçe halkına ulaştırmak için çalıştıklarını söyledi.

“Genel olarak Bucak Belediyesinin çalışmalarından ne derece memnunsunuz?”, “Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu’nun halka yaklaşım ve çalışmalarını nasıl buluyorsunuz? “Bu Pazar seçim olsa Süleyman Mutlu’ya oy verirmisiniz?”, gibi birçok sorunun vatandaşlara yöneltildiği ankete 20 mahalle de yüz yüze gerçekleştirilen 1036 vatandaşın katıldı ve Bucak Belediyesi’nin çalışmalarından yüzde 74 oranında memnuniyet çıktı.

“Modern bir Bucak yolunda yatırım atağımız hız kesmeden sürecek”

Anket sonuçlarında ortaya çıkan memnuniyet oranın teşvik edici olduğunu belirten Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, “Belediye olarak iki yılımızı geride bıraktık. Ankette, bu Pazar günü seçim olsa Süleyman Mutlu’ya oy verir misiniz sorusuna yüzde 47.8 oranında evet veririm, yüzde 22.4 hayır, yüzde 19.3 ile kararsızım, yüzde 10.5 cevap yok şeklinde cevap verildiği görülüyor. Anket, yüzde 43.5 ile alınan Bucak Belediyesi seçimlerinde hizmette 2. yılımız olmasına rağmen iyi bir noktaya doğru gittiğimizi gösteriyor. Bilimsel bir sonuç olarak değerlendiriyoruz. Bu anket ile zayıf yönleri ve eksikliklerimizi de görme fırsatı buluyoruz. Bu yönleri de güçlendirmek için çalışma başlatacağız” dedi. Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, yapılan anket sonucunda vatandaşların yüzde 74’ünün belediye hizmetlerinden memnun olmasının kendilerine çalışma azmi ve heyecanı aşıladığını vurgulayarak, yüzde 26’yı memnun edebilmenin yollarını araştırdıklarını söyledi.

Başkan Mutlu, “Belediye olarak ortaya koyduğumuz hizmetlerin, yatırımların, sosyal belediyecilikte ortaya koyduğumuz projelerin örnek olduğunu düşünüyorum. Vatandaşlarımız bizlere 30 Mart yerel seçimlerinde bir emanet verdi. Bu emanetin hakkını en iyi şekilde vermek içinse zaman mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Bu anlamda modern bir Bucak yolunda yatırım atağımız hız kesmeden sürecek. İnşallah dönemimiz içerisinde 20 mahallemizin birçok ihtiyacını gidermiş olacağız. Ortaya çıkan anket sonuçları da çalışmalarımızı teşvik edici. İnşallah bu memnuniyet oranları, yatırımlarımız sonucu eserlerimiz ortaya çıktıkça, sosyal projelerimizi hayata geçirdikçe daha da artacağını düşünüyorum Kendi bilimsel çalışmalarında kullanmak üzere anket çalışması yapan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi hocalarımıza da bu çalışmayı yaptıkları için çok teşekkür ediyorum.