Burdur Haber

Burdur'un haberleri

1200 öğrenci dünya okulu için yarıştı

Dünya Okulu Bahçeşehir Koleji’nde okula kabul sınavı yoğun katılımla gerçekleşti. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 etap gerçekleşen sınavda Burdur’da eğitimlerini sürdüren yaklaşık 1200 öğrencinin katılımıyla sona erdi.

27 Şubat 2016 Cumartesi günü 4. 5. 6. ve 7. Sınıflar olmak üzere ilk ve ortaokul öğrencileri saat 10.00’da ilk etap 113.30’da 2. etap sınava girdi. Öğrencilerin sınavı esnasında Bahçeşehir Koleji İlköğretim Müdürü Gurbet Çetin, Bahçeşehir Koleji Kültür Merkezi’nde velilere koleji, kampüsü ve eğitim sistemini anlatan seminer verdi. Çetin, ‘’Bahçeşehir Eğitim Kurumları’nda eğitim, anaokulundan üniversiteye yaşam boyu süren bir yolculuktur. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz bu yolculukta kaliteli yaşama, yaratıcı, çözümleyici ve bireysel yetenekleri geliştirici bir eğitim ve öğretim süreci içerisinde hazırlanırlar’’ dedi. Öğrencilerinin Burdur Bahçeşehir Koleji’nde güvenilir ve kalite bir eğitim alabileceğinin altını çizen Çetin, ‘’Evlatlarınız, bizim en değerli emanetinizdir’’ şeklinde velilere seslendi.

Kültür merkezindeki seminerin ardından velilere kokteyl verildi. Bahçeşehir Koleji Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban tüm velileri ve İlköğretim Müdürü Gurbet Çetin kokteylde velilerle sohbet etti. Kokteylnin ardından veliler ile kolejimiz gezdirilerek üstün ve avantajlı özelliklerinin altı çizildi.

Seminer ve tanıtım turunun ardından öğrenci velileri sınavın bitmesini bekledi. Okula kabul sınavının bitmesinin ardından veliler ve öğrenciler kampüs alanından ayrıldı.

Sınav (3) Sınav (4) Sınav (5) Sınav (6)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir